Instalki.pl » Aktualności » Software » Rewolucja w graniu na telewizorze dzięki GeForce Now. Wreszcie oficjalne wsparcie Nvidii
Sobota, 13 Czerwiec 2020 19:00, Wpisany przez Jan Domański
GeForce NowAndroid TV jako konsola do gier PC.

Usługa GeForce Now, która działa na zasadzie streamowania gier z wydajnych serwerów i tym samym ogrywaniu ich na lokalnym słabym sprzęcie, wystartowała kilka miesięcy temu z dużym rozmachem. Bogata biblioteka ciekawych gier, długi bezpłatny okres testowy, brak konieczności kupowania tytułów specjalnie dla streamingu (bazuje na posiadanych już przez nas kopiach ze Steam i innych platform). Niestety wielu wydawców wycofało się ze współpracy. Ostatnio jest lepiej i także tym razem mamy istotną pozytywną nowinę.

GeForce Now już oficjalnie na telewizorach i przystawkach


Korzystając z GeForce Now oficjalnymi metodami, byliśmy do tej pory ograniczeni do komputerów (Windows i MacOS), smartfonów oraz tabletów (Android i iOS), a także przystawek smart TV Nvidii z linii SHIELD TV. Co prawda, jeśli zrobiliśmy apk jako kopię zapasową zainstalowanego na telefonie programu, to telewizory i cała gama przystawek na Androidzie TV stały przed nami otworem. Własnoręcznie wyciągnięty z telefonu instalator z powodzeniem uruchamiał się na tych sprzętach. Od teraz nie trzeba kombinować. Telewizory i androidowe boxy są już oficjalne wspierane w sklepie Google Play.


Potencjalnie istny ogrom modeli może współpracować ze streamingiem. Według doniesień wymagania nie są duże. Wystarczy Android (a w zasadzie Android TV) w wersji 5.0 lub nowszej, 2 GB RAM i obsługa OpenGL ES 3.2. Na razie tylko potencjalnie, bo Nvidia dopiero powoli wprowadza obsługę całej gamy różnorodnych przystawek smart TV i telewizorów. Przetestowane przez nas dwa modele telewizorów Sony z Android TV 7.0 czy Xiaomi Mi Box S z Android TV 9.0 niestety nie są wykrywane.

Niekompatybilność można ręcznie obejść


Jednak jesteśmy dobrej myśli. Jeśli zainstalować ręcznie GeForce Now z pliku apk na telewizorze lub TV boxie, które oficjalnie nie dostały wsparcia z Google Play, to wszystko działa wyśmienicie. Z tego względu wydaje się być oczywiste, że wystarczy poczekać na oficjalne rozszerzenie listy wspieranych urządzeń.

GeForce Nowfoto. GeForce Now @ Google Play

Jeśli jesteście zainteresowani usługą, to na pewno ucieszy was, że GeForce Now znów można subskrybować w naszym rejonie pakiet premium Founders. Wcześniej przejściowo wyłączono możliwość dołączania kolejnych abonentów, z uwagi na ryzyko przepełnienia serwerów.

Dzięki subskrypcji nie trzeba czekać w kolejce na swój slot gry na serwerze, można odpalić sam launcher Steam i spróbować włączyć oficjalnie niekompatybilne gry (lub oryginalnie działające tylko na PC, a nie włączone do listy Androida) czy cieszyć się lepszą jakością obrazu, a nawet efektami śledzenia promieni RTX w kompatybilnych grach.


Źródło: 9to5google / foto otwierające: Instalki.pl