Instalki.pl » Aktualności » Software » Mobilny Chrome z odświeżonym interfejsem autouzupełniania
Środa, 10 Czerwiec 2020 15:30, Wpisany przez Piotr Malinowski
Chrome  mobilny
Wygląda nowocześniej.

Google regularnie wprowadza do swoich usług usprawnienia, które mają na celu poprawę estetyki i intuicyjności niektórych funkcji. Nie inaczej jest i tym razem. W przeglądarce Chrome na Androida odnaleziono bowiem flagi sugerujące, że już niedługo użytkownicy będą mogli skorzystać z odświeżonego interfejsu autouzupełniania.

Jak możemy dostrzec na zrzutach ekranu udostępnionych przez Android Police, deweloperzy postanowili postawić na minimalizm i umiejscowić propozycje autouzupełniania na podłużnym pasku powyżej klawiatury. Do tej pory specjalne okno ukazywało się bezpośrednio nad polem, gdzie chcieliśmy wpisać np. hasło czy adres.

chrome uzupelnianie 1Nowy interfejs autouzupełniania w Google Chrome l Źródło: Android Police 

Zmiana dotyczy wszystkich informacji, które obejmuje autouzupełnianie – mowa więc o hasłach, adresach czy numerach kart. Po kliknięciu we wspomniany pasek użytkownik otrzyma możliwość przejrzenia szczegółowych zapisanych danych odnoszących się do odwiedzanej właśnie witryny.

Przydatnym zabiegiem może okazać się opcja sugestii mocnego hasła. W ten sposób – za pomocą jednego kliknięcia – przeglądarka ustawi nam silne zabezpieczenie konta oraz zapisze dane w systemie.

Trudno jednak przewidzieć, kiedy nowy interfejs zadebiutuje u wszystkich użytkowników. Na razie można go uruchomić wyłącznie z poziomu flag, lecz nowość wydaje się na gotową – zarówno pod względem graficznym, jak i funkcjonalnym. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na oficjalne oświadczenie Google.

Źródło: Android Police / Foto. Canva Pro