Instalki.pl » Aktualności » Software » Mobilny Firefox - nadchodzą zmiany w widoku otwartych kart
Poniedziałek, 08 Czerwiec 2020 18:03, Wpisany przez Piotr Malinowski
firefox nightly 2Intrygujący pomysł.

Firefox Nightly to „zapowiedź następnej generacji przeglądarki” od Mozilli. Od pierwszych doniesień na jej temat minęło już sporo czasu i wydawałoby się, że wszystkie aspekty interfejsu i funkcjonalności są ustalone i sfinalizowane. Jak się okazuje – niekoniecznie. W testowej wersji usługi odnaleziono zupełnie przebudowany widok otwartych kart.

Tę sekcję będzie można wywołać poprzez przesunięcie palcem w górę. Wtedy też z dołu ekranu wysunie się specjalny panel, gdzie znajdą się uruchomione strony internetowe. W tym samym miejscu umiejscowione zostaną również prywatne karty. Całość wygląda estetycznie i intuicyjnie. Warto dodać, że położenie paska wyszukiwania nie wpływa na umiejscowienie widoku otwartych kart.

firefox nigthlyNowy widok otwartych kart l Źródło: Android Police

Jak jednak donoszą redaktorzy Android Police – funkcjonalność jest bardzo niestabilna i pełna błędów. Możliwe więc, że Mozilla testuje różne warianty i finalny efekt zakładki będzie zupełnie inny. Tego dowiemy się jednak niezbyt prędko, gdyż nowość jest na wczesnym etapie rozwoju.

Firefox Nightly na Androida występuje w dwóch wariantach – niestabilnym, ale przeznaczonym dla użytku indywidualnego (TUTAJ) oraz niestabilnym, ale przeznaczonym dla deweloperów (TUTAJ). Nowość, o której mowa w artykule, dostępna jest na razie wyłącznie w tej drugiej wersji.

Źródło: Android Police