Burze w Polsce. Najlepsze aplikacje burzowe na Androida i iOS (27.07.2021)

Maksym SłomskiSkomentuj
Burze w Polsce. Najlepsze aplikacje burzowe na Androida i iOS (27.07.2021)

Jeżeli wydawało się Wam, że najgorsze burze już za nami, to nie mam dobrych wieści. Prognoza pogody na ten tydzień nie jest zbyt optymistyczna, a fala gwałtownych burz po raz kolejny przetoczy się najpewniej przez całą Polskę. Planując swój urlop, weekendowy wypad ze znajomymi lub nawet kilkugodzinny spacer w górach, lepiej być dobrze poinformowanym na temat warunków atmosferycznych. Publikujemy zestawienie najlepszych aplikacji burzowych, które pomogą Wam przygotować się na nagłą zmianę pogody. Oto najlepsze aplikacje burzowe na Androida i iOS.

1. Lightning Alarm Weatherplaza

Lightning Alarm Weatherplaza

Lightning Alarm Weatherplaza nie tylko poinformuje Cię, czy uderzy piorun, ale także poinformuje Cię, gdzie. Ruch i intensywność burz są wyświetlane na prostej, eleganckiej mapie. Na pierwszy rzut oka widać, jak blisko uderzają błyskawice, pozwalając dzięki temu zdecydować, czy można pozostać na zewnątrz, czy lepiej skryć się w bezpiecznym miejscu. Apka wyświetla przewidywany ruch i intensywność burzy z wyprzedzeniem do 2 godzin oraz wysyła alerty w sytuacji, gdy na przestrzeni najbliższych 15 minut w Twoim miejscu pobytu zaczną uderzać pioruny.

2. Burzowo.info

Burzowo info

Może nie najwyżej oceniana, ale uznawana przez wielu za najlepszą aplikacja Burzowo.info dostępna była pierwotnie wyłącznie w wersji webowej pod adresem – a jakże – Burzowo.info. Od jakiegoś czasu dostępna jest na systemy mobilne i automatycznie ostrzega stosownymi powiadomieniami Polaków o burzach znajdujących się w promieniu 20 kilometrów. Dzięki apce można nawet odczytywać w miarę dokładnie miejsca trafień piorunów. Z poziomu narzędzia da się uzyskać informacje dotyczące kierunku przechodzenia burzy, wiatru i panujących za oknem temperatur.

3. Monitor Burz

Monitor burz

Oto najwyżej oceniana aplikacja burzowa w Google Play. Monitor Burz od Sieci Obserwatorów Burz poinformuje o tym gdzie znajdują się burze i dokąd zmierzają, ostrzeże o nadchodzącej ulewie, a także wyświetli alert dotyczący silnych i porywistych wiatrów. Wyładowania atmosferyczne można śledzić na mapach w czasie rzeczywistym. Zdjęcia satelitarne Polski oraz innych krajów Europejskich zostały wykonane zarówno w świetle widzialnym, jak i podczerwieni. Monitor Burz traktowany jest jako najdokładniejsza ze wszystkich aplikacji tego rodzaju.

4. Windy.com

Windy

Jeśli poszukujecie aplikacji burzowej wyświetlającej dane w bardzo atrakcyjny wizualnie sposób, to prawdopodobnie nie znajdziecie niczego lepszego ponad Windy.com. Narzędzie znane głównie za sprawą aplikacji webowej o tej samej nazwie prezentuje się fenomenalnie nie tylko na komputerze, ale również na smartfonie. Płynnie animowana w czasie rzeczywistym mapa dostarcza czytelnych informacji na temat temperatury, kierunku przemieszczania się mas powietrza oraz oczywiście uderzeń piorunów. Windy to jeden z najbardziej rozbudowanych programów pogodowych, z jakich można korzystać mobilnie.

5. Burzowy Pomocnik

Burzowy pomocnik

Burzowy Pomocnik agreguje informacje pogodowe czerpane z różnych innych popularnych wśród obserwatorów źródeł. Mając dostęp do danych publikowanych m.in. na lightningmaps.org, blitzortung.org, obserwatorzy.info oraz lowcyburz.pl będziecie pewni, że żadna burza nigdy Was nie zaskoczy. Interfejs jest prosty i czytelny i stanowi przeciwieństwo efektownego UI oferowanego przez Windy.com. Aplikacja za jakiś czas ma pozwalać nawet na monitorowanie czystości powietrza.

6. Storm Radar

Storm Radar

Kolejną aplikacją pozwalającą śledzić z dużym wyprzedzeniem aktywność komórek burzowych jest Storm Radar. Pełnoekranowa interaktywna mapa daje wgląd w prognozę na 8 godzin do przodu, dając przy tym możliwość włączenia alertów o nadchodzących zagrożeniach. Storm Radar wyświetla szczegółowe informacje o sile burzy oraz jej parametrach. Za sprawą tej apki dowiecie się, czy niepogodzie towarzyszą wiatr, grad lub deszcz. Użytkownicy mogą tworzyć własne warstwy danych z informacjami o temperaturze, opadach i innych istotnych zjawiskach. Minus? Niezbyt czytelny interfejs.

Źródło: mat. własny

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.