Instalki.pl » Aktualności » Software » Wiadomości od Google wzbogacą się o pasek wyszukiwania
Sobota, 06 Czerwiec 2020 12:49, Wpisany przez Piotr Malinowski
wiaodmosci google pasek 1
Taka funkcja może się przydać.

Wiadomości od Google to dla wielu osób podstawowa aplikacja służąca do wysyłania i odbierania SMS-ów. Już niedługo wzbogaci się ona o specjalny pasek wyszukiwania, za którego pomocą będzie można wyszukać zdjęcia i filmy przesłane w konwersacjach.

Taka nowość została wykryta w wersji beta usługi, co pozwala sądzić, że jest ona w dosyć zaawansowanym stadium rozwoju. Jak się prezentuje? Mowa tu o zaokrąglonym białym pasku na samej górze interfejsu. Do tej pory znajdowała się tam po prostu pusta przestrzeń, więc świetnie, że Google zdecydowało się na jej zagospodarowanie.Po lewej stronie pigułki widoczna jest ikona lupy – tak, by nikt nie miał wątpliwości do czego służy nowy pasek. Na drugim końcu znajdziemy trzykropek będący rozwijanym menu z listą opcji i odnośnikiem do ustawień. Oczywiście oprócz tekstowego wpisywania interesującego nas hasła będzie możliwość wykorzystania Asystenta Google.

Nie wiadomo dokładnie kiedy nowość trafi do wszystkich użytkowników. Obecność funkcji została dostrzeżona dopiero w wersji beta aplikacji. Możliwe więc, że minie kilka miesięcy zanim zostanie ona powszechnie wdrożona. Należy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Android Police / Foto. Google