Instalki.pl » Aktualności » Software » Wyszukiwarka Google pokaże szczegółowe godziny otwarcia restauracji i innych obiektów
Piątek, 05 Czerwiec 2020 12:18, Wpisany przez Piotr Malinowski
google godziny 2
Potrzebna nowość.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 nieco skomplikowała życie wielu ludzi – w tym także właścicieli restauracji czy innych obiektów. Musieli oni zmienić godziny otwarcia lokali i przystosować się do nowej rzeczywistości. Jak wynika z najnowszych doniesień, Google postanowiło im w tym nieco pomóc.

Zapewne jeśli szukacie informacji o tym czy dana restauracja jest otwarta, to wpisujecie zapytanie do Map Google lub wyszukiwarki od Google. Ten sposób jest niemalże błyskawiczny i najłatwiejszy. Do tej pory jednak właściciel placówki dodać mógł wyłącznie suche dane o godzinach działalności. Funkcja uległa rozszerzeniu.

Google poinformowało, że od teraz osoby prowadzące biznesy mogą dodawać informacje o np. godzinach, w których istnieje opcja zamówienia jedzenia z dostawą czy na wynos. Pełną listę widać na poniższym zrzucie ekranu.

google godziny 1Nowe funkcje w Google Moja Firma l Źródło: Seach Engine Land

Funkcja z pewnością się przyda. Dotychczasowy system informowania okazywał się często zbyt ogólny w stosunku do potrzeb właścicieli przeróżnych obiektów. Jest to również świetna zmiana dla użytkowników, którzy otrzymają klarowny zestaw danych odnośnie funkcjonowania np. restauracji, z której usług chcą skorzystać.

Źródło: Google, Search Engine Land / Foto. Google