Instalki.pl » Aktualności » Software » Asystent Google od teraz z funkcją przekazywania tylko dobrych wiadomości
Czwartek, 04 Czerwiec 2020 13:12, Wpisany przez Maksym Słomski
cos dobrego asystent google
Wspaniała funkcja.

Brakuje Wam dobrych wiadomości? Macie wrażenie, że w mediach i sieci można usłyszeć i wyczytać komunikaty niemal wyłącznie o negatywnym wydźwięku? Firma Google znalazła na to sposób. Od teraz możecie zapytać swojego Asystenta Google o pozytywne, inspirujące i krzepiące wiadomości z całego świata!

Dobre wiadomości od Asystenta Google


Słyszeliście o lekcjach ograniczania zużycia wody organizowanych w Kapsztadzie? Albo o aplikacji przypominającej popularną grę Pokemon Go, która ratuje lasy Indonezji? To tylko wybrane inicjatywy, dzięki którym ludzie chcą uczynić świat lepszym. Jest ich znacznie więcej i Google chce, abyście o nich usłyszeli. Wystarczy uruchomić Asystenta - np. mówiąc "OK Google" lub przytrzymując przycisk ekranu głównego smartfona - i wymówić komendę "Powiedz mi coś dobrego". Spróbujcie!

google cos dobrego
Dobre wiadomości od Asystenta Google już działają w Polsce. | Źródło: mat. własne

Asystent Google w odpowiedzi przekaże Wam w języku polskim streszczenia artykułów opowiadających wyłącznie pozytywne historie. Jest ich naprawdę sporo i pochodzą z całego świata. Za wybór i opracowanie artykułów odpowiada zespół niezależnego projektu dziennikarskiego Outride.rs.

Dobre wiadomości będą przygotowywane i dodawane do Asystenta Google systematycznie, kilka razy w tygodniu, a czytał je będzie dla Was Jakub Górnicki, współzałożyciel Outride.rs. Newsy będą pochodzić z rzetelnych i zweryfikowanych źródeł, a po odtworzeniu zapowiedzi Asystent umożliwi Wam przejście do oryginalnego artykułu.

Źródło: Google Polska