Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja "Remove China Apps" zniknęła ze Sklepu Play, bo... usuwała chińskie aplikacje
Środa, 03 Czerwiec 2020 10:24, Wpisany przez Piotr Malinowski
aplikacje china usuwanie 3
Tym samym łamała regulamin sklepu.

Ostatnimi czasy w Indiach ogromną popularnością cieszyła się aplikacja „Remove China Apps”. Została ona pobrana blisko 5 milionów razy w niespełna kilka tygodni. Użytkownicy zauważyli jednak, że usługa już nie jest dostępna. Łamała ona bowiem regulamin Sklepu Play, według którego deweloperzy nie mogą zachęcać i zniechęcać użytkowników do usuwania programów od innych firm.

Jak można łatwo wywnioskować z samej nazwy aplikacji, służyła ona do usuwania usług pochodzących od chińskich producentów. Powstała ona z powodu antychińskiego nastroju wśród indyjskich obywateli, który narasta od około tygodnia przez spór o granicę w Himalajach.

aplikacje china usuwanie 2.pngZrzuty ekranu z aplikacji Remove China Apps l Źródło: TechCrunch

Media w Indiach wypowiadają się ostatnio skrajnie o Chinach i koniec końców wpadł komuś do głowy pomysł stworzenia aplikacji bojkotującej twory powstałe w tymże kraju. Dokładniej mówiąc – za wykreowanie programu odpowiada firma OneTouch AppLabs. Zdobył on jednak w krótkim czasie niezwykle ogromną popularność, co zainteresowało Google.

Koncern stwierdził, że narusza on zasady Sklepu Play i nie może być w nim dłużej obecny. Społeczność sceptycznie podchodzi do tej decyzji twierdząc, że konsumenci powinni mieć pełną wolność w wyborze aplikacji. Z drugiej jednak strony – indyjska aplikacja tę wolność niejako ograniczała.

Źródło: TechCrunch / Foto. TechCrunch (Rita Liao), Google