Instalki.pl » Aktualności » Software » iOS 14 - te smartfony mogą otrzymać aktualizację
Środa, 03 Czerwiec 2020 09:37, Wpisany przez Tomasz Bielski
Huawei P40 Lite 5g premiera
Wyciekła lista.

Po raz pierwszy w historii coroczna konferencja WWDC odbędzie się w formie online. Oczekuje się, iż już 22 czerwca bieżącego roku Apple ujawni wszystkie nowości, jakie trafią do systemu mobilnego iOS 14. Na scenie zobaczymy także takie oprogramowanie, jak iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 oraz macOS 10.16. Do sieci przedostała się lista urządzeń, które zostaną najprawdopodobniej zaktualizowane do iOS 14. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze.

Zaufane źródła znajdujące się blisko procesu rozwoju nowego oprogramowania Apple zdradzają, iż liczba smartfonów, które zostaną zaktualizowane do iOS 14 będzie naprawdę imponująca. Nowego oprogramowania mogą spodziewać się takie urządzenia, jak iPhone SE (2020), iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max, XS, XS Max, XR, X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, SE (2016), 6s, 6s Plus. W niektórych przypadkach mowa jest więc o sprzętach, które są od pięciu lat na rynku!

Nie trudno zauważyć także, iż wspomniane wyżej urządzenia zostały również zaktualizowane do iOS 13, w 2019 roku. Jeśli Apple zdecyduje się na przedłużenie życia takiej samej liczby sprzętów, to użytkownicy będą mogli być naprawdę zadowoleni. Smartfony z Androidem mogą pozazdrościć tego typu wsparcia od producenta.Dużo nowości


Co znajdzie się w iOS 14? Między innymi nowości, które nie trafiły do systemu w ubiegłym roku. Konkretniej mowa tutaj o możliwości większej personalizacji ekranu głównego za pomocą widżetów oraz inteligentnych, dynamicznych tapet. Apple wprowadzi również Siri w trybie offline, mapy z rozszerzoną rzeczywistością oraz specjalną, natywną aplikację fitness.

To jednak tylko kilka nowości spośród całego szeregu usprawnień jakie znajdą się w iOS 14. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalne potwierdzenie aktualizacji.

Źródło: PhoneArena / fot. Mark Chan - Unsplash