Instalki.pl » Aktualności » Software » To już przesada. Microsoft sprytnie umieszcza reklamy w Menu Start
Wtorek, 02 Czerwiec 2020 15:27, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Microsoft Edge oparta na silniku Chromium
Firma posunęła się za daleko?

Zaostrza się konkurencja na rynku przeglądarek internetowych. Microsoft mając w zanadrzu potężną bazę użytkowników systemu Windows 10 szuka nowych sposobów na promowanie własnych aplikacji.

W najnowszej wersji Windows 10 2004 (aktualizacja z maja 2020) zauważyć można dość specyficzne "polecenia". Jeżeli masz w systemie zainstalowaną alternatywną przeglądarkę, np. Google Chrome, można ją łatwo wyszukać i uruchomić z poziomu Menu Start wpisując po prostu "Chrome". Okazuje się, że Microsoft postanowił wykorzystać preferencje użytkowników i od razu "podsunąć" własny produkt. Zobaczcie sami:

2020-06-02 124505
Reklama Microsoft Edge w Menu Start (Windows 10 2004) / foto. Instalki.pl

Po wpisaniu frazy "Chrome" Microsoft wyświetla reklamę przeglądarki Edge dyskretnie nazywając tą sekcję "Polecane". Element ten pojawia się prawdopodobnie losowo i nie jest widoczny u wszystkich użytkowników Windows 10. Możliwe, że producent dopiero testuje nową formę promowania aplikacji.

To nie pierwszy raz gdy gigant z Redmond implementuje w systemie operacyjnym reklamy własnych rozwiązań. Udając się do ustawień systemowych i zmieniając domyślną przeglądarkę, Microsoft również rekomenduje użytkownikom korzystanie z Edge.

Źródło i zdjęcia: wł.