Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft nareszcie powiadamia o braku kompatybilności z aktualizacjami
Poniedziałek, 01 Czerwiec 2020 11:14, Wpisany przez Maksym Słomski
windows update komunikat 2
Dobra zmiana.

Takiej zmiany brakowało z pewnością nie tylko mi, ale także wielu innym użytkownikom systemu Windows 10. Aktualizacja majowa Windowsa 10 jest już udostępniana, a ci z Was, którzy nie widzą jej jeszcze w ramach systemu Windows Update mogą pobrać ją ręcznie korzystając z tej metody oraz programu Media Creation Tool, dostępnego w naszej bazie plików. Wymuszenie instalacji poprawki nie zawsze musi być najlepszym rozwiązaniem. Pierwsze błędy w May 2020 Update zostały już przecież potwierdzone, a gigant z Redmond w niektórych przypadkach z ich powodu wstrzymał dystrybucję. Od teraz dowiecie się, jeśli należycie do tej grupy osób.

Mała rzecz, a cieszy


Do tej pory witryna Windows Update była bardzo oszczędna w informacje w sytuacji, w której jakaś aktualizacja nie była udostępniana danemu użytkownikowi, pomimo że niemal wszyscy wkoło mogli już z niej korzystać. Microsoft wprowadził drobną zmianę w postaci komunikatu o braku pełnej kompatybilności danej konfiguracji z nowym zestawem poprawek. W przypadku aktualizacji majowej Windows 10 2004 niektórzy zobaczą monit o treści:

"Aktualizacja systemu Windows 10 z maja 2020 r. już wkrótce. Ta aktualizacja jest udostępniana zgodnym urządzeniom, ale Twoje urządzenie nie jest do końca na nią gotowe. Gdy urządzenie będzie gotowe, zobaczysz aktualizację dostępną na tej stronie. W tej chwili nie są wymagane żadne działania."

windows update komunikat
Nowy komunikat w Windows Update. | Źródło: mat. własne

W takim wypadku lepiej uzbroić się w cierpliwość, o ile oczywiście chcecie mieć gwarancję tego, że po zainstalowaniu łatki wszystkie funkcje OSu będą działały jak należy. Niecierpliwi mogą rzecz jasna zastosować którąś z prezentowanych metod, wymuszających wdrożenie update'u, ale nie zalecam takiego postępowania początkującym.

Źródło: inf. własna