Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie możesz pobrać majowej aktualizacji Windows 10? Oto, jak zainstalować ją ręcznie
Czwartek, 28 Maj 2020 11:29, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Aktualizacja systemu Windows 10 z maja 2020
Najnowszy Windows już do pobrania.

Po wielu miesiącach testów Microsoft wreszcie udostępnił majową aktualizację systemu Windows 10. Jak zawsze, update wdrażany jest etapami, a oznacza to, że nie wszyscy użytkownicy otrzymają go już pierwszego dnia.

Z obserwacji internautów wynika, że wersja 2004 nie jest "wypychana" jako automatyczna aktualizacja, a użytkownicy muszą ręcznie uruchomić jej wyszukiwanie w Windows Update. Ta metoda również nie zawsze działa.

Windows 10 Media Creation Tool


Najlepszym sposobem na szybkie otrzymanie aktualizacji jest dedykowane narzędzie Media Creation Tool. Co ważne, pozwoli ono nie tylko pobrać najnowszą wersję Windowsa, ale również utworzyć nośnik instalacyjny "dziesiątki".

Jeżeli chcesz zaktualizować Windowsa 10 do wersji 2004, pobierz najnowszą wersję Media Creation Tool i wybierz opcję "Uaktualnij ten komputer teraz"

2020-05-28 103053
Na początku zaakceptuj postanowienia licencyjne / foto. Instalki.pl

2020-05-28 103217
Wybór metody instalacji / foto. Instalki.pl

Teraz poczekaj aż instalator pobierze niezbędne pliki. Proces może ten może potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od tego, jak szybkie łącze internetowe posiadasz.

2020-05-28 103249
Pobieranie aktualizacji Windows 10 / foto. Instalki.pl

Po zakończeniu pobierania wybierz opcję "Zainstaluj". Jeżeli klikniesz "Zmień elementy do zachowania" będziesz mógł zdecydować czy system ma być zainstalowany "na czysto" czy z zachowaniem programów i ustawień. Domyślnie instalator zachowuje pliki osobiste i aplikacje więc aby nie utracić danych, nie zmieniaj tych opcji.

2020-05-28 104001
Instalacja majowej aktualizacji Windows 10 / foto. Instalki.pl

Po wybraniu "Zainstaluj" rozpocznie się właściwy proces instalacji nowej wersji Windowsa, a podczas tego procesu, komputer może restartować się wielokrotnie.

Instalacja majowej aktualizacji Windows 10
Instalacja majowej aktualizacji Windows 10 / foto. Instalki.pl

Przetwarzanie majowej aktualizacji Windows 10
Przetwarzanie majowej aktualizacji Windows 10 / foto. Instalki.pl

Majowa aktualizacja Windows 10 zainstalowana
Gotowe. Majowa aktualizacja Windows 10 zainstalowana / foto. Instalki.pl

Czy trzeba się spieszyć z aktualizacją?


Historia pokazuje, że nowe wersje systemu Windows potrafią być problematyczne. Oznacza to, że w najbliższych dniach mogą pojawić się raporty na temat błędów i niedoróbek. Warto zatem wstrzymać się z aktualizacją do czasu, gdy w sieci pojawi się więcej raportów na temat stabilności Windowsa 10 2004. W przypadku dwóch naszych redakcyjnych komputerów wszystko działa jak trzeba.

Źródło: wł.