Instalki.pl » Aktualności » Software » Krita to darmowa alternatywa dla Photoshopa na tablet z Androidem
Środa, 27 Maj 2020 13:13, Wpisany przez Piotr Malinowski
krita aplikacja 3
Można pobierać i rysować!

Cyfrowe rysowanie to nie taka prosta sprawa. Wiele osób chcących spróbować swoich sił w tej materii zniechęca się, kiedy myśli o wydaniu pieniędzy nie tylko na tablet graficzny, ale też – często – dobry program. Na szczęście na rynku pojawiła się właśnie aplikacja, która może rozwiązać część z tych problemów.

krita ui 2Mobilny interfejs aplikacji Krita l Źródło: Krita

Mowa o Krita, czyli usłudze graficznej dotychczas dostępnej wyłącznie w wersji desktopowej. Teraz jednak światło dzienne ujrzała jej mobilna odsłona (na razie beta), którą można zainstalować na zwykłym tablecie z Androidem oraz Chromebooku. Oprogramowanie jest w pełni darmowe i zawiera setki narzędzi.

krita ui 1Desktopowy interfejs aplikacji Krita l Źródło: Krita

Mamy więc do czynienia z naprawdę świetną alternatywą dla płatnych programów pokroju Adobe Photoshop czy Corel Painter. Jeśli lubisz rysować, a do tej pory wstrzymywałeś/aś się od tworzenia „dzieł sztuki” na szklanym ekranie, to chyba właśnie nadszedł idealny moment, by się przemóc i spróbować swoich sil.

Oczywiście istnieje opcja wsparcia twórców poprzez przelanie datku – można to zrobić poprzez oficjalną stronę Krita. Samą aplikację w wersji na PC oraz Androida możecie pobrać z naszej bazy danych.

Źródło: Krita / Foto. Krita