Instalki.pl » Aktualności » Software » Huawei aktualizuje kolejne smartfony do Androida 10
Wtorek, 26 Maj 2020 11:54, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Huawei P20 ProNie tylko flagowce.

Huawei ogłosił, że wraz z aktualizacją oprogramowania smartfonów do wersji Android 10 oraz równoległą aktualizacją nakładki EMUI do wersji 10.0, Huawei Assistant będzie dostępny na kolejnych telefonach marki.

Aktualizacja właśnie się rozpoczęła i w pierwszej kolejności dotyczy modelu Huawei P30 lite (256 GB). W czerwcu aktualizację otrzymają smartfony: Mate 10 Pro, Mate 10 Pro Porsche Design, P20, P20 Pro oraz Mate RS Porsche Design. Harmonogram aktualizacji znajduje się poniżej.

Huawei harmonogram aktualizacji Android 10
Harmonogram aktualizacji smartfonów Huawei do Androida 10 / foto. Huawei

Warto też wspomnieć, że użytkownicy pozostałych urządzeń Huawei, które nie są objęte aktualizacją, mogą pobrać Huawei Assistant poprzez stronę internetową producenta.

Żeby skorzystać z Huawei Assistant, wystarczy przesunąć ekran główny smartfona w prawo, co daje dostęp między innymi do wyszukiwarki, która przeszuka jednocześnie aplikacje, notatki, wiadomości e-mail, kalendarz oraz internet. W Huawei Assistant użytkownik znajdzie również sekcję z dostosowanymi do jego zainteresowań wiadomościami z całego świata oraz powiadomienia na przykład o pogodzie czy wynikach sportowych.

Źródło: Huawei / foto. Instalki.pl