Instalki.pl » Aktualności » Software » Asystent Google pozwoli na głosowe potwierdzanie płatności
Sobota, 23 Maj 2020 12:02, Wpisany przez Piotr Malinowski
google asystent potwierdzanie platnosci1
Interesująca nowość.

Asystent Google to usługa, która dosyć regularnie wzbogaca się o nowe funkcje i usprawnienia. Za pomocą głosu sterować możemy coraz to bardziej zaawansowanymi elementami naszego smartfona lub innego inteligentnego urządzenia. Przykładem jest chociażby opcja składania zamówień – w Polsce jest to możliwe np. poprzez integrację aplikacji z Pyszne.pl czy FlixBusem.

Okazuje się, że już niedługo Asystent Google pozwoli nam na potwierdzanie płatności przy dokonywaniu zakupów. Część użytkowników zauważyła bowiem w ustawieniach platformy specjalny przełącznik nazwany po prostu „Confirm purchases with Voice Match”. Nie wiadomo jednak dokładnie jak się on sprawdza, bo na razie istnieje tam jedynie w wersji graficznej.

google asystent potwierdzanie platnosciPotwierdzanie platności przez Asystent Google l Źródło: Android Police 


Redaktorzy portalu Android Police próbowali przetestować wszystkie możliwe opcje, lecz w żadnej nie można było potwierdzić płatności głosowo. Wygląda jednak na to, że funkcjonalność jest na wykończeniu i już niedługo zacznie działać oraz pojawi się u wszystkich użytkowników. Koronnym dowodem jest na to obecność sekcji nowości na stronie pomocy technicznej Google. Nie da się ukryć, że jest ona głównie skierowana do tych konsumentów, którzy mają w posiadaniu np. inteligentny głośnik.

Wtedy też – chcąc zamówić chociażby jedzenie – nie trzeba już w ogóle sięgać po telefon. W przypadku korzystania z Asystenta wbudowanego w smartfon, siłą rzeczy trzeba z niego korzystać.

Źródło: Android Police / Foto. Google