Instalki.pl » Aktualności » Software » Google ułatwia obsługę Androida dzięki Action Blocks. Seniorzy to pokochają
Sobota, 23 Maj 2020 13:05, Wpisany przez Maksym Słomski
google action blocks
Pokażcie apkę bliskim.

Google Action Blocks nareszcie udostępnione. Najnowsza aplikacja firmy z Mountain View, którą prezentowano jeszcze w zeszłym roku, ułatwi obsługę smartfonów z systemem Android osobom starszym i niepełnosprawnym, ale nie tylko. Za pomocą dużych, czytelnych klocków można umieszczać skróty na pulpicie swojego urządzenia, aby skracać czas najczęściej wykonywanych czynności i aktywować ulubione komendy głosowe Asystenta Google.

Action Blocks można bez wahania nazwać graficzną wersją wirtualnego Asystenta. Ulubione polecenia wypowiadane zazwyczaj na głos od teraz da się od teraz zapisać na pulpicie systemowym w postaci niewielkich widgetów. Wystarczy na nie tapnąć, aby aktywować przypisaną do nich komendę, na przykład zapytać: "jaka pogoda będzie dziś w Sosnowcu?". To szalenie wygodne. Sam z pewnością dodam kilka ikon na pulpicie smartfonu mojej babci, by uprzyjemnić jej proces użytkowania sprzętu.

Edytowanie funkcji Action Blocków jest naprawdę proste. Użytkownik może samodzielnie wpisać polecenie, przetestować to, czy komenda działa, dołączyć do niego obrazek, a nawet zadecydować o tym, w których godzinach widget będzie widoczny na pulpicie.

Konfiguracja Action Blocks jest intuicyjna. | Źródło: Google

Aby skorzystać z Action Blocks należy wyposażyć się w smartfon lub tablet z systemem Android 5.0 (Lollipop) lub nowszym.Aplikację Action Blocks pobierzecie już za pośrednictwem naszej bazy aplikacji w wersji na Androida. Zachęcam gorąco do wypróbowania jej możliwości.


Źródło: Google, mat. własny