Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdjęcia Google - otrzymasz większą kontrolę nad udostępnianymi albumami
Środa, 20 Maj 2020 23:21, Wpisany przez Piotr Malinowski
zdjecia google album 1
Świetna wiadomość.

Zdjęcia Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przechowywania wykonanych ujęć i filmów w chmurze. Gigant z Moutain View od dłuższego czasu stara się wzbogacać usługę o funkcje ułatwiające dzielenie się zdjęciami. Właśnie poznaliśmy szczegóły jednej z nadchodzących nowości.

Od grudnia minionego roku istnieje możliwość udostępniania pojedynczych zdjęć i nagrań konkretnym osobom. Opcja ta zdecydowanie przyspiesza proces przesyłania plików oraz pozwala obejść procedurę klikania w specjalnie wygenerowany link. Analogiczne usprawnienie obejmuje od teraz także całe albumy.

gif google albumŹródło: Google

Taką informację możemy wyczytać na oficjalnym blogu Google. Po wejściu w album i kliknięciu w ikonę „Udostępnij” pojawi się lista kontaktów, do których jesteśmy w stanie bezpośrednio rozesłać paczkę zdjęć. Wdrożenie opcji z pewnością zwiększy kontrolę użytkowników nad tym co i komu wysyłają. Zwłaszcza że w dowolnym momencie, właściciel albumu może jednym kliknięciem usunąć wybranej osobie dostęp do treści.

Oczywiście nadal istnieje możliwość wygenerowania specjalnego linku, lecz Google zwraca uwagę na zmniejszone bezpieczeństwo. Aktualizacja została wdrożona na razie po stronie serwera, więc nowość pojawi się u wszystkich zapewne na przestrzeni kilku dni lub tygodni.

Źródło: Google / Zdjęcie otwierające: Google