Instalki.pl » Aktualności » Software » BUILD 2020: cała masa nowości w przeglądarce Microsoft Edge
Środa, 20 Maj 2020 09:30, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft edge build 2020
Sprawdź, nie pożałujesz.

Konferencja deweloperska Microsoft BUILD 2020 odbyła się po raz pierwszy wyłącznie w formie transmisji na żywo, publikowanej w Internecie. Jedna z najważniejszych jej części związana była z przeglądarką internetową Microsoft Edge, wykorzystującą silnik Chromium, w której zapowiedziano całą masę nowości. Przedstawiciele giganta pochwalili się przy okazji, że do tej pory zgłosili już ponad 3000 "commitów" do projektu Chromium, by uczynić go jeszcze lepszym.

Nowości w Microsoft Edge z BUILD 2020


Microsoft swoją krótką wideoprezentację innowacji zaczął od prezentacji Kolekcji oraz ich integracji z niezbyt popularnym wśród Polaków serwisem Pinterest oraz OneNote.Bardzo ciekawym novum jest wyszukiwanie na pasku bocznym. Wystarczy zaznaczyć interesującą nas frazę, kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać odpowiednią pozycję z menu kontekstowego. Z prawej strony przeglądarki wyświetli się menu z wynikami wyszukiwania z wyszukiwarki. Dzięki temu nie trzeba będzie dłużej otwierać kolejnej karty tylko po to, aby czegoś poszukać.Kolejną innowacją jest automatyczne przełączanie się pomiędzy profilami. W przypadku, gdy jeden profil w przeglądarce służy rozrywce, a drugi pracy, Microsoft Edge pozwoli określać to, które linki mają być otwierane w danym profilu. Jeśli często odwiedzacie jakąś stronę rozrywkową, wystarczy dodać ją do profilu poświęconego rozrywce, by automatycznie przełączyć się na niego w momencie otwierania danego hiperłącza.Z następnej zmiany ucieszą się programiści. Po wciśnięciu przycisku F12 widoczny będzie nie tylko kod strony, ale także trójwymiarowy podgląd witryny, wraz z wyszczególnieniem jej poszczególnych elementów w kodzie.

edge 3d web view
WIdok w DevToolsach będzie jeszcze bardziej przejrzysty. | Źródło: Microsoft

Wszystkie wyżej opisane zmiany prześledzicie oglądając materiał wideo udostępniony przez Microsoft. Ich nieco bardziej szczegółowy opis w języku angielskim przeczytacie na blogu Windows.Omawiane nowości będą pojawiały się w Microsoft Edge na przestrzeni kolejnych tygodni.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić Was do skorzystania z przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Jeśli zapamiętaliście ją jako toporne narzędzie, najwyższa pora poznać aplikację na nowo. W ostatnich miesiącach zmieniła się ona bowiem nie do poznania.

Najnowszą wersję Microsoft Edge pobierzecie z naszej bazy z plikami.


Źródło: Microsoft