Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka internetowa dla graczy od teraz z wbudowanym Instagramem
Wtorek, 19 Maj 2020 15:41, Wpisany przez Maksym Słomski
OperaGX Instagram 1
Opera GX jest rewelacyjna.

Tego się można było spodziewać. Z końcem kwietnia donosiliśmy Wam o kontrowersyjnej w oczach wielu funkcji, jaka pojawiła się w przeglądarce internetowej Opera. Jej twórcy postanowili zintegrować z nią bezpośrednio serwis społecznościowi Instagram. Programiści poszli za ciosem i identyczną funkcjonalność zaimplementowali w przeglądarce internetowej dla graczy, dystrybuowanej pod nazwą Opera GX. Dodatkowo, w programie zadebiutowała praktyczna funkcja kontekstów, znanych z Opery 68.

Opera GX ma już wbudowanego Telegrama, Facebook Messengera i WhatsAppa. Przyszedł czas na Instagrama, o którego ponoć zabiegali jej użytkownicy. Instagram w Operze GX jest w pełni funkcjonalny i można za jego pomocą wysyłać także wiadomości bezpośrednie i uzyskać dostęp do Instastories.

OperaGX Instagram 2
Instagram w przeglądarce internetowej Opera GX. | Źródło: Opera

W najnowszej wersji Opera GX zawiera także przydatną funkcję zarządzania kartami, znaną dotąd ze standardowej wersji Opery. Mowa o Kontekstach. Każdy użytkownik może dodać maksymalnie 5 kontekstów, określić ich nazwy i oznaczyć indywidualnymi ikonami. W obrębie każdego z nich treści można układać tematycznie - wszystko widniało będzie w osobnych grupach, w jednym oknie przeglądarki.

OperaGX Instagram Organizacja Kart
Konteksty w przeglądarce internetowej Opera GX. | Źródło: Opera

Nowa wersja przeglądarki GX zawiera również użyteczne narzędzie, które wykrywa zduplikowane karty. Po najechaniu wskaźnikiem myszy na kartę, strony internetowe z tym samym adresem są podświetlane, co ułatwia ich wykrycie i zamykanie.

OperaGX Instagram Wyszukiwanie Kart
Proste wyszukiwanie kart w przeglądarce internetowej Opera GX. | Źródło: Opera

Jakie inne ciekawe funkcje oferuje Opera GX? Poświęciliśmy temu całkiem obszerny wpis. Od czasu jego publikacji wiele rzeczy dodatkowo ulepszono. Z Opery GX korzysta na tę chwilę ponad 3,4 miliona osób.

Przeglądarkę internetową Opera GX pobierzecie oczywiście wprost z naszej bazy plików. Nie zniechęcajcie się faktem, że Opera reklamuje ją jako przeznaczoną dla graczy. To naprawdę przyjazne w obsłudze, dobrze napisane narzędzie. Wypróbujcie jego możliwości, warto.


Źródło: Opera