Instalki.pl » Aktualności » Software » Pogoda w TVP będzie wyświetlana na Unreal Engine - silniku znanym gier
Wtorek, 19 Maj 2020 11:58, Wpisany przez Maksym Słomski
pogoda tvp unreal engine
Niemałe zaskoczenie.

Tego się nie spodziewaliście. TVP robi kolejny krok w stronę unowocześnienia swoich flagowych programów. Jeśli towarzyszące komunikatom o niektórych wydarzeniach trójwymiarowe wizualizacje w Wiadomościach nie zrobiły na Was wrażenia, to być może zrobi je prognoza pogody, wyświetlana w wirtualnym studiu wykorzystującym technologię Unreal Engine.

Silnik Unreal Engine większości z Was znany jest z gier komputerowych. Engine ten w różnych wersjach wykorzystują m.in. BioShock Infinite, Aliens: Colonial Marines, Life is Strange, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Tropico 6 i cała masa innych produkcji. Teraz jego możliwości (a przy okazji umiejętności ekipy realizatorskiej) zobaczy każdy w prognozach pogody emitowanych na TVP Info, TVP1 i TVP2. Prognoza w ulepszonej wersji ma być prezentowana już w tym tygodniu.

"Czegoś takiego nie ma nikt. Prognoza będzie nadawana teraz w nowoczesny, ultra realistyczny sposób. Jesteśmy pierwszym w Polsce nadawcą, w tej skali wykorzystującym tę technologię", chwali się w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać efektów zastosowania silnika Unreal Engine w TVP. Jak zapewne doskonale wiecie, gry wykorzystujące tę technologię potrafią bardzo mocno różnić się od siebie oprawą wizualną. Pewne produkcje korzystające z UE wyglądają pięknie, podczas gdy inne... przeciętnie. Wszystko zależało będzie od tego, jak wykażą się pracownicy telewizji publicznej odpowiedzialni za jego implementację.

Źródło: WirtualneMedia.pl