Instalki.pl » Aktualności » Software » Obiektyw Google - dostęp do jednej z funkcji aplikacji będzie znacznie łatwiejszy
Wtorek, 19 Maj 2020 14:29, Wpisany przez Piotr Malinowski
obiektyw google nowosc 1
Usprawnienie godne uwagi.

Obiektyw Google to aplikacja, która ostatnio otrzymała obszernych rozmiarów aktualizację. Usługa wzbogaciła się o m.in. możliwość szybkiego przenoszenia notatek na komputer, odczytywania tekstu na głos oraz szybkiego wyszukiwania informacji. Wygląda na to, że deweloperzy testują już kolejne usprawnienia.

Część użytkowników korzystających z Obiektywu na Androida zauważyła, że ikona usługi pojawiła się w wyszukiwarce Google, a dokładniej – na pasku w karcie Grafika. Wielokolorowy przycisk widnieje koło znacznika mikrofonu, a jego wciśnięcie powoduje uruchomienie kamery. Po zrobieniu zdjęcia można przesłać je do analizy i sprawdzić czy w sieci znajduje się podobne ujęcie.

obiektyw google nowoscŹródło: 9to5google

Funkcja ta została dostrzeżona na razie w wersji beta aplikacji Google, więc nie jest ona jeszcze powszechnie dostępna. Nie da się jednak ukryć, że jej wprowadzenie może ułatwić życie wielu odbiorcom. Wyszukiwanie treści stanie się teraz jeszcze łatwiejsze i oczywiście – nowocześniejsze.

Posiadacze urządzeń z systemem iOS mogą już to usprawnienie kojarzyć. Tam bowiem Obiektyw Google zintegrowany jest (wyłącznie) z wyszukiwarką Google i nie stanowi samodzielnej usługi. Miejmy nadzieję, że konsumenci Androida także niedługo otrzymają stosowną aktualizację.

Źródło: 9to5google / Zdjęcie otwierające: Google