Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja eDO App ułatwia załatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu
Wtorek, 19 Maj 2020 11:06, Wpisany przez Maksym Słomski
edo app aplikacja pwpw
Praktyczne narzędzie.

Oficjalna aplikacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) o nazwie eDO App została właśnie wydana. Praktyczny program stworzono z myślą o posiadaczach nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, czyli tych wydawanych od marca 2019 roku. Za pomocą aplikacji będzie można w łatwy sposób komunikować się z urzędami administracji publicznej, bez wychodzenia z domu.

W eDO App łatwo potwierdzicie swoją tożsamość i złożycie swój podpis elektroniczny korzystając z e-dowodu osobistego w Internecie. Z poziomu apki zmienicie także lub odblokujecie kod PIN do swojego dokumentu. Do skorzystania z pełni potencjału programu potrzebny będzie smartfon z modułem NFC. To do niego przykłada się e-dowód, po uprzednim podaniu numeru dostępowego CAN, chcąc podpisać cyfrowo dokumenty online.

edo app
Z eDO App w wygodny sposób potwierdzisz swoją tożsamość w sieci. | Źródło: Google Play

Z narzędzia użytek zrobią posiadacze smartfonów z systemem Android 6.0 lub nowszym, a w przyszłości także użytkownicy urządzeń z iOS.

Narzędzie eDO App w wersji na system Android możecie pobrać na swoje smartfony już teraz za pośrednictwem naszej bazy plików. eDO App na iOS zostanie wydane w późniejszym terminie, prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca.


Źródło: edoapp.pl