Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome będzie walczył z reklamami obciążającymi Twój komputer
Piątek, 15 Maj 2020 15:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
google reklamy 3
Nareszcie!

Wszechobecne reklamy potrafią nie tylko zirytować swoją nachalnością, ale też poważnie obciążyć procesor czy połączenie z siecią. Google poinformowało właśnie, że już niedługo wprowadzone zostaną specjalne mechanizmy mające na celu zwalczenie złośliwych spotów i banerów działających na szkodę użytkowników.

Gigant z Moutain View zacznie przygotowywać unikalne algorytmy na przestrzeni najbliższych miesięcy. Ich wdrożenie do przeglądarki Chrome ma odbyć się już w sierpniu. O likwidacji jakich reklam mowa? Przede wszystkich o tych, które działają jako koparki kryptowalut oraz wykorzystują grafiki o niepotrzebnie dużej wadze (więcej niż 4 MB). Właściciele reklam otrzymają stosownego maila z informacją o złamaniu przepisów.

ggoole reklamyŹródło: Google

Coraz więcej deweloperów stara się walczyć z reklamami. Niedawno informowaliśmy Was chociażby o aktualizacji przeglądarki Vivaldi wprowadzającej wbudowany bloker reklam i trackerów. Same rozszerzenia uniemożliwiające wyświetlanie reklam także są popularniejsze wśród użytkowników.

google reklamy 2Źródło: Google

Google twierdzi, że tylko 0,3 procent wszystkich reklam przekracza wyżej wspomniane progi. Co jednak ciekawe, ta skromna liczba stanowi 27 procent danych sieciowych wykorzystywanych przez reklamy w ogóle. Miejmy nadzieję, że mechanizmy, które chce wprowadzić koncern, realnie ograniczą obecność złośliwych reklam w sieci.

Źródło: Google