Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft uśmierca Windowsa 10 w wersji 32-bitowej
Czwartek, 14 Maj 2020 16:12, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Windows 10 box
Poważna zmiana.

Czas na dobre pożegnać się z 32-bitowymi komputerami. Wielu producentów oprogramowania wycofuje swoje rozwiązania z leciwej już platformy, a teraz do tego grona dołącza Microsoft.

Amerykański gigant ogłosił, że począwszy od systemu Windows 10 wersja 2004, który powinien być dostępny oficjalnie jeszcze w tym miesiącu, wszystkie nowe systemy Windows 10 będą musiały korzystać z kompilacji 64-bitowych. Microsoft nie planuje już wypuszczać kompilacji 32-bitowych do dystrybucji OEM.

Oznacza to, że producenci komputerów nie otrzymają już dostępu do nowych instalacji Windowsa 10 w wersji 32-bitowej. Na szczęście użytkownicy tego typu maszyn mogą spać spokojnie - Microsoft będzie nadal wspierał aktualizacje i nowe funkcje.  Nie wiadomo jednak, jak długo, więc w pewnym momencie firma może całkowicie zrezygnować z obsługi systemu Windows 10 w wersji 32-bitowej. 

Decyzja Microsoftu nie ma większego znaczenia dla osób kupujących nowy komputer. Współczesne maszyny już od paru dobrych lat używają 64-bitowych procesorów.

Źródło Microsoft