Instalki.pl » Aktualności » Software » MoreApps - sposób na dodatkowe aplikacje dla smartfonów Huawei bez usług Google
Czwartek, 14 Maj 2020 15:16, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
MoreApps Huawei 1
Brakujące aplikacje na wyciągnięcie ręki.

Smartfony Huawei bez usług Google zyskują w Polsce na popularności. Przyczynia się do tego nie tylko popularność i siła marki, ale i korzystne ceny. Urządzenia wprowadzone w tym roku do sprzedaży takie jak Huawei P40 lite czy Huawei Y6P oferują naprawdę dobre możliwości w swoim przedziale cenowym.

Smartfon bez usług Google, co to oznacza?


Wielu mniej obeznanych użytkowników nie do końca rozumie, co brak usług Google oznacza w praktyce. Wyjaśnijmy zatem - nowe smartfony oparte są o autorski ekosystem HMS. Na pokładzie znajdziemy zatem system Android 10 z usługami i aplikacjami od Huawei. Kluczowym elementem tej całej układanki jest sklep AppGallery, domyślne miejsce, z którego użytkownicy mogą pobierać aplikacje. A tych jest coraz więcej.

W AppGallery znajdziemy wiele popularnych pozycji, np. TikTok, AutoMapa, Allegro, AliExpress, OLX, Ceneo, Jakdojade, Snapchat, EmpikGO, czy inPost Mobile. Brakuje za to aplikacji od Google jak Gmail, Mapy, YouTube czy Zdjęcia. I tutaj z pomocą przychodzi aplikacja MoreApps.

MoreApps Huawei 3
MoreApps na Huawei P40 lite

MoreApps - sposób na brakujące aplikacje na smartfonach Huawei


W sklepie AppGallery jakiś czas temu pojawiła się aplikacja o nazwie MoreApps. To projekt stworzony podobno przez samych użytkowników, którzy chcą dać dostęp do większej ilości aplikacji osobom korzystającym ze smartfonów Huawei bez usług Google.

MoreApps Huawei 2
MoreApps na Huawei P40 lite

W praktyce, MoreApps nie służy do pobierania aplikacji, a prezentuje jedynie odnośniki do miejsc, gdzie można je pobrać. Aplikacja dodatkowo sugeruje alternatywne aplikacje, więc przechodząc do pozycji Gmail otrzymamy propozycję skorzystania z Poczty od Huawei.

MoreApps ma jeszcze jedną zaletę. W wielu przypadkach sugeruje uruchomienie danej usługi w przeglądarce internetowej, a gdy brak dedykowanej aplikacji, może to być najrozsądniejsze rozwiązanie.

2020-05-14 144042
MoreApps 

Jak pobierać aplikacje przez MoreApps?


Zacznij od zainstalowania MoreApps na swoim smartfonie, aplikacja dostępna jest w AppGallery.

2020-05-14 143839
MoreApps znajdziecie w AppGallery

Po uruchomieniu MoreApps na ekranie głównym znajdziesz popularne aplikacje, których możesz potrzebować. Wybierając przykładowo YouTube, otrzymasz propozycję zainstalowania YouTube Background Player - aplikacja pozwala nie tylko przeglądać zasoby popularnego portalu z filmikami, ale potrafi odtwarzać je w pływającym oknie nad innymi apkami oraz na zablokowanym ekranie.

2020-05-14 144157

Inną metodą na uzyskanie większej ilości aplikacji jest instalacja dodatkowego sklepu, np. APKPure. Stanowi on tak naprawdę odzwierciedlenie tego, co znajdziemy w sklepie Play od Google więc wybór pozycji jest ogromny. Pamiętajcie jednak, że wiele aplikacji, które wymagają do działania usług Google, mogą nie działać poprawnie.

Źródło: wł.