Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome z możliwością grupowania otwartych kart. To będzie świetna funkcja!
Czwartek, 14 Maj 2020 10:13, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome sortowanie 3
Koniec z chaosem.

Korzystanie z przeglądarki internetowej może być zarówno przyjemne, jak i skrajnie irytujące. Problem zaczyna się bowiem wtedy, gdy zdecydujemy się na otworzenie dziesiątek kart i najdzie nas potrzeba na znalezienie tej jednej. Często zauważam taką sytuację u siebie – na szczęście Google już niedługo przyjdzie na ratunek.

W usłudze Chrome już niedługo zadebiutuje bowiem możliwość kolorystycznego grupowania otwartych kart. Zdarza się tak, że wszelkie uruchomione strony są nam niezbędne do wykonywanych właśnie obowiązków i dotyczą kilku tematów. Zaznaczenie części z nich na czerwono, a jeszcze innych na zielono może okazać się zbawienne i pozwolić na zaoszczędzenie czasu.

google sortowanie 2Źródło: Google

Funkcja jest dostępna obecnie w wersji beta przeglądarki. Po kliknięciu na kartę prawym przyciskiem myszy pojawi się opcja „Dodaj kartę do grupy”. Wtedy użytkownik otrzyma możliwość stworzenia tematycznej grupy np. „Praca” lub „Zakupy” i przypisania do niej dowolnego koloru. Co ciekawe, zamiast tekstowej nazwy grupy do wyboru będzie także emoji.

Nowość testowana jest podobno od kilku miesięcy, więc jej powszechnego debiutu doczekamy się zapewne już niedługo. Osobiście nie mogę się doczekać.

Źródło: Google / Zdięcie otwierające: Google