Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Auto już w Polsce? Aplikacja pojawia się na niektórych smartfonach
Wtorek, 12 Maj 2020 10:22, Wpisany przez Maksym Słomski
android auto w polsce pobierz
Sprawdźcie, czy już możecie ją pobrać.

Android Auto w Polsce? Wygląda na to, że kolejni użytkownicy dostają możliwość pobierania i instalowania aplikacji bezpośrednio ze sklepu Google Play, która w nowszych samochodach znacząco uprzyjemnia korzystanie z multimediów - na czele z nawigacją i odtwarzaną muzyką. Byliśmy w stanie pobrać, zainstalować i uruchomić narzędzie na jednym z redakcyjnych smartfonów marki Huawei z Androidem 10.

android auto w polsce 1
Android Auto zainstalowany na smartfonie Huawei | Źródło: mat. własne

Aplikacja Android Auto jest w pełni funkcjonalna i pozwala korzystać ze wszystkich dostępnych w niej opcji, bez żadnych ograniczeń. Bez problemu korzystać można z nawigacji GPS przy wykorzystaniu Map Google, wyświetlać w czytelny sposób wiadomości SMS i te z komunikatorów, czy też wygodnie odbierać połączenia telefoniczne. Z apką zintegrowane są także popularne odtwarzacze w postaci Spotify, VLC, czy też Muzyki Google. Program wyświetla także informacje pogodowe.

android auto w polsce 2
Android Auto w Polsce działa poprawnie. | Źródło: mat. własne

Co ciekawe, na będących w posiadaniu redakcji smartfonach Oppo i Realme (z systemem Android 10) aplikacja nie była dostępna. Na moim prywatnym Huawei P30 Pro aplikacja Android Auto pobierała się, jednak... nie była widoczna w systemie i nie dało się z niej korzystać.

Sprawdźcie, czy Android Auto działa już oficjalnie na Waszym urządzeniu. Narzędzie pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy plików.