Instalki.pl » Aktualności » Software » WHO stworzy aplikację o COVID-19 dla tych państw, które nie mają jeszcze własnej
Niedziela, 10 Maj 2020 11:36, Wpisany przez Piotr Malinowski
who aplikacja 1
Źródło informacji dla wszystkich.


Polski rząd w przeciągu minionego miesiąca przygotował dwie aplikacje powiązane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. „Kwarantanna domowa” to usługa obowiązkowa dla wszystkich osób przebywających w obowiązkowej – 14-dniowej – kwarantannie. „ProteGO Safe" to z kolei platforma wykorzystująca technologię Bluetooth do rejestrowania kontaktów pomiędzy użytkującymi ją obywatelami. Wysyła ona informacje o możliwym ryzyku zakażenia wszystkim konsumentom.

Nie wszystkie kraje mają jednak środki i możliwości do wyprodukowania podobnych aplikacji. Z pomocą przychodzi Światowa Organizacja Zdrowia, która jeszcze w maju wyda specjalną usługę o globalnym zasięgu. Dzięki niej każdy zainteresowany będzie w stanie ocenić zagrożenie zakażenia koronawirusem.

Organizacja celuje w państwa rozwijające się, gdzie rządy nie zdecydowały się na wypuszczenie spersonalizowanej wersji aplikacji. WHO prowadzi również rozmowy z Apple i Google, by skorzystać ze wspólnej technologii śledzenia. W przypadku tego typu platform niezbędne jest bowiem zadbanie o prywatność i bezpieczeństwo danych użytkowników.

O szczegółach przygotowywanej aplikacji jeszcze zbyt wiele nie wiemy. Jeśli Światowa Organizacja Zdrowia zdecyduje się na jej opublikowanie, to zapewne przygotujemy osobny wpis na ten temat.

Źródło: Engadget / Zdjęcie otwierające: WHO