Instalki.pl » Aktualności » Software » Darmowy emulator PlayStation 2 PCSX2 z pierwszą od 4 lat dużą aktualizacją
Sobota, 09 Maj 2020 11:20, Wpisany przez Maksym Słomski
darmowy emulator playstation 2
Warto go sprawdzić.

PCSX2 jest darmowym emulatorem konsoli PlayStation 2, dzięki któremu na swoim komputerze osobistym zagracie w produkcje udostępnione wcześniej wyłącznie na konsole Sony. Emulator obecnie pozwala uruchomić ponad 2600 tytułów i miło mi poinformować, że po raz pierwszy od 2016 roku doczekał się swojej nowej, stabilnej wersji!

PCSX2 1.6.0 to owoc tysięcy godzin prac zespołu, który na swojej świetnie wykonywanej robocie nie zarabia ani złotówki. Nowe buildy programu publikowane były na Githubie niemal każdego dnia na przestrzeni ostatnich lat, ale ich działanie pozostawiało na ogół wiele do życzenia w kwestii stabilności. Nowa wersja cenionego narzędzia działa świetnie, jest wyposażona w nowy interfejs graficzny, wspiera technikę adaptive sync i pozwala jeszcze lepiej konfigurować gamepady. Jednym słowem: jest rewelacyjna.

gran turismo 4
Gran Turismo 4 - najlepsze arcade'owe wyścigi wszechczasów? ;) | Źródło: PCSX2

Najnowsze wydanie emulatora PCSX2 uczyniło wiele nowych gier grywalnymi. Jak dużo? Nawet około kilkuset! Poprawki graficzne nie ominęły przebojów pokroju James Bond 007: Nighteye, Sonic Heroes, Big Mutha Truckers i mnóstwa innych. Omawiana aplikacja stanowi chyba najlepszą platformę do ogrywania perełek z PS2. Niestety, wiemy już na pewno, że PlayStation 5 nie będzie oferowała wstecznej kompatybilności z konsolami innymi niż PlayStation 4, więc...

Darmowy emulator PlayStation 2 PCSX2 w najnowszej wersji pobierzecie bezpośrednio z naszej bazy plików. Link znajdziecie poniżej.


Źródło: PCSX2