Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Google Authenticator otrzymała aktualizację po... trzech latach
Czwartek, 07 Maj 2020 21:03, Wpisany przez Piotr Malinowski
google authenticator2
Długi czas oczekiwania dobiegł końca.

Google Authenticator to aplikacja od amerykańskiego koncernu, która została pobrana ponad 50 milionów razy i właśnie została zaktualizowana. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pewien drobny szczegół. Wprowadzony update jest bowiem pierwszym od 2017 roku.

Tak naprawdę trudno szukać powodów, dla których Google porzuciło wspieranie tak ważnej platformy. Umożliwia ona bowiem zabezpieczanie swoich kont dodatkową „warstwą” w postaci potrzeby wpisania sześciocyfrowego kodu przy logowaniu. Do uwierzytelniania dwuskładnikowego przy pomocy Authenticatora zachęca m.in. Nintendo. Jest to o tyle istotne, że przecież niedawno mieliśmy do czynienia z wyciekiem danych użytkowników z tamtejszych serwerów. Sytuacja ukazała, jak ważne jest dbanie o udostępniane informacje.

google authenticator 1Nowy interfejs Google Authenticator l Źródło: Android Police

Google po kilku latach zdecydowało się jednak na ponowne zainteresowanie usługą. Wersja 5.10 to przede wszystkim wsparcie dla smartfonów o rozdzielczości innej niż 16:9 oraz przystosowanie interfejsu aplikacji do Material Theme. Jest więc nowocześniej i przejrzyściej.

Authenticator w nowej szacie to również ciemny motyw oraz wbudowane narzędzie do importu oraz eksportu danych. Są to funkcje, których w usłudze naprawdę brakowało. Aktualizacja 5.10 została wdrożona po stronie serwera już kilka dni temu, lecz dopiero teraz użytkownicy zauważają u siebie zmiany. Ja nadal mam wersję 5.0 bez możliwości update’u. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Android Police / Zdjęcie otwierające: Google