Instalki.pl » Aktualności » Software » Zapomnijcie o Android TV. System niedługo zmieni nazwę [PLOTKA]
Środa, 06 Maj 2020 14:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
Android tv 1
Skąd ta zmiana?

Jak informuje portal 9to5google, Google już niedługo zmieni nazwę systemu Android TV na Google TV. Plotka ta pochodzi z nieujawnionego źródła, więc należy podchodzić do niej z odpowiednim dystansem. Wcześniejsze kroki podejmowane przez giganta z Moutain View podnoszą jednak wiarygodność doniesień.

Od kilku lat Google konsekwentnie pozbywa się bowiem marki „Android” z nazw usług, które za wiele z samym systemem nie mają. Mowa tu chociażby o Android Market (teraz Sklep Play), Android Pay (teraz Google Pay), Android Messages (teraz Wiadomości by Google) czy OS Android Wear (teraz Wear OS). Ponadto większość usług koncernu zawiera przedrostek „Google”.

Wygląda więc na to, że gigant chce, by nazwa „Android” kojarzona była wyłącznie z mobilnym systemem operacyjnym. Niektórych mogą dziwić plany Google o zmianie nazwy Android TV, bo to przecież oprogramowanie oparte o najpopularniejszy system. Warto mieć jednak na uwadze, że te pogłoski nie są oficjalne. Spółka równie dobrze może nic takiego nie mieć tkaich zamiarów.

Co jednak ciekawe, w 2010 roku istniało coś takiego jak Google TV. Była to usługa smart TV również oparta na Androida. W 2014 roku zastąpiono ją jednak Android TV.Czyżby więc szykował się „powrót do korzeni”? Pozostaje oczekiwać na oficjalne oświadczenie Google.

Źródło: 9to5google / Zdjęcie otwierające: Google