Instalki.pl » Aktualności » Software » Revolut ma już więcej klientów w Polsce niż dwa znane banki
Wtorek, 05 Maj 2020 11:16, Wpisany przez Maksym Słomski
revolut popularnosc w polsce
Gratulujemy.

Olbrzymi sukces Revoluta. Firma właśnie ogłosiła, że popularna platforma usług finansowych ma już ponad 1 milion użytkowników w Polsce. Gdyby Revoluta umieścić na liście banków, zająłby w naszym kraju 11. miejsce pod względem liczby klientów, wyprzedzając Citi Handlowy i Bank Ochrony Środowiska. Najnowsze badanie Revolut Money Report zdradza też, że Polscy klienci poprzez aplikację Revolut wydali tylko w tym roku ponad miliard złotych!

Jak Polacy korzystają z Revoluta?


Revolut w opublikowanym przez siebie raporcie zdradza kilka informacji na temat zwyczajów polskich użytkowników usługi. Okazuje się, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzez Revoluta w Polsce wydano 3,5 miliarda złotych, nie tylko za granicą!

Poprzez praktyczną apkę płacimy głównie za zakupy - w Internecie i stacjonarne (22% wartości wydatków - ok. 750 mln złotych), podróże (17% - ok. 630 mln złotych), artykuły spożywcze (14% - ok. 500 mln złotych), restauracje (13%) i transport (12%). Nieco dalej na liście znajdują się opłaty za rozrywkę (6%), usługi (6%) i zdrowie (4%).

Revolut karta
Z Revoluta korzystać można zupełnie za darmo. | Źródło: Revolut

Jeśli nie wiecie jeszcze czym jest Revolut, przeczytajcie nasz artykuł na temat tego jak działa karta Revolut i czy warto ją mieć.

Aplikację Revolut w wersji na smartfony z Androidem pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy aplikacji. Wariant na telefony z iOS znajdziecie w App Store.


Źródło: Revolut