Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Teams zwiększy limit uczestników grupowego czatu
Wtorek, 05 Maj 2020 17:36, Wpisany przez Piotr Malinowski
microsoft teams 250
Zmiana przydatna dla dużych firm.

Nie da się ukryć, że zapotrzebowanie na komunikatory jest obecnie większe niż kiedykolwiek w historii. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, iż znaczna część uczniów, studentów i pracowników musi wykonywać swoje obowiązki zdalnie. Na rynku zdają się królować teraz dwie platformy – Zoom oraz Microsoft Teams.

W ubiegłym tygodniu ta druga usługa świętowała przekroczenie progu 75 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Jest to ogromny wzrost względem marca, gdzie zanotowano maksymalnie 44 miliony zalogowanych osób. Z tego też względu Microsoft postanowił, że zwiększy maksymalny limit uczestników mogących dołączyć do czatu grupowego.

microsoft teams update 1Źródło: Microsoft

Obecnie wynosi on 100 osób, lecz w połowie maja ma zostać podniesiony do 250 użytkowników. Rozwiązanie to z pewnością przyda się wielu dużym firmom, które do tej pory musiały działać na kilku czatach. Microsoft jednak nie planuje na razie wprowadzenia możliwości ręcznego ustawienia limitów.

Co ciekawe, Teams wzbogaci się także o pewne „zabezpieczenia” anty-spamowe. Jeśli na czacie będzie więcej niż 20 osób, to użytkownikom przestaną się ukazywać przeróżne powiadomienia. Nie ujrzymy wtedy np. wskaźnika pisania czy notyfikacji o trwającym powiadomieniu audio i wideo.

Wszystkie wspomniane zmiany zadebiutują w połowie maja.

Źródło: Microsoft / Zdjęcie otwierające: Microsoft