Instalki.pl » Aktualności » Software » Tymczasowy e-mail? Utworzysz go szybko z tym rozszerzeniem
Wtorek, 05 Maj 2020 10:11, Wpisany przez Maksym Słomski
firefox private relay email tymczasowy
Praktyczna wtyczka.

Maile tymczasowe to zbawienie w sytuacji, w której chcemy uzyskać jednorazowy dostęp do serwisów wymagających rejestracji. Po co podawać swojego prywatnego maila na dziesiątkach stron, skoro korzystać można ze skrzynek tworzonych "ad hoc", wyłącznie na potrzeby jednokrotnego zarejestrowania się, prawda? Tworzenie tego rodzaju kont ułatwia najnowsze rozszerzenie Firefox Private Relay.

Firefox Private Relay to otwartoźródłowy projekt Mozilli, który działa w postaci wtyczki dla lubianej przeglądarki internetowej. Oficjalna premiera nowej usługi od firmy Mozilla odbędzie się jeszcze w tym roku, a obecnie dostęp do testów Firefox Private Relay możliwy jest wyłącznie po otrzymaniu zaproszenia. Aby skorzystać z wtyczki, po jej pobraniu i dodaniu do aktywnych rozszerzeń wymagane jest zalogowanie się w przeglądarce za pośrednictwem adresu e-mail, na który przekazywane będą wiadomości. Jak działa rozszerzenie?

Firefox Private Relay
Aby skorzystać z rozszerzenia, należy podać e-mail, na który przekierowane będą wiadomości. | Źródło: mat. własne

W sytuacji, kiedy jakiś formularz w Internecie wymaga podania adresu email, wystarczy kliknąć w ikonę rozszerzenia. Firefox Private Relay wygeneruje wtedy alias, pod który będą wysyłane wiadomości z danego serwisu. Te będą następnie regularnie przekazywane do docelowej skrzynki odbiorczej. Alias generowany jest unikalnie dla każdej z witryn, na których internauta postanowi się zarejestrować. Aliasy można w łatwy sposób usuwać.

Firefox Private Relay 3
Firefox Private Relay dostępny jest obecnie wyłącznie z zaproszeniem. | Źródło: mat. własne

Kod rozszerzenia zobaczycie na GitHubie, o tutaj.

Wtyczkę Firefox Private Relay umożliwiającą tworzenie tymczasowych adresów e-mail jednym kliknięciem, pobierzecie bezpośrednio z naszej bazy plików już teraz.


Źródło: Mozilla