Instalki.pl » Aktualności » Software » Netflix - usuwanie produkcji z "kontynuuj oglądanie" w końcu stało się prostsze
Sobota, 02 Maj 2020 21:20, Wpisany przez Piotr Malinowski
netflix usuwanie 2
Znaczne ułatwienie.

Jeśli miałbym wymienić trzy najważniejsze powody, dla których od ponad roku regularnie opłacam Netfliksa, to z pewnością wspomniałbym o wygodzie użytkowania. HBO GO, Amazon Prime Video czy Chili nie umywają się pod tym względem do „czerwonych”. Niestety Netflix ma także swoje bolączki, których nie potrafię zrozumieć.

Jedną z nich była do tej pory skomplikowana procedura usuwania produkcji z rzędu „Oglądaj dalej”. W tym celu należało ukryć wybrane odcinki seriali w historii przeglądania, co wymagało co najmniej kilkunastu kliknięć i mało kto o tej funkcji w ogóle słyszał. Na szczęście Netflix zdecydował się w końcu na uproszczenie całego procesu.

netflix usuwanie 1
Źródło: Netflix

W „Centrum pomocy” pojawiła się właśnie nowa sekcja o nazwie „Jak usunąć tytuły z rzędu Oglądaj dalej”. Do zlikwidowania wybranych produkcji niezbędne jest jednak pobranie aplikacji mobilnej Netflixa na system Android. Wtedy wystarczy dotknąć ikony menu przy serialu/filmie, którego chcemy się pozbyć i wybrać opcję „Usuń z rzędu”. Wygodniej, prawda?

Użytkownicy na wprowadzenie tej funkcjonalności musieli poczekać kilka lat. Koniec końców się pojawiła, co z pewnością ucieszy miliony abonentów Netfliksa na całym świecie. Jeśli nie widzicie u siebie jeszcze opisanej nowości, to musicie uzbroić się w cierpliwość - jest ona bowiem rozsyłana seriami.

Źródło: Netflix / Zdjęcie otwierające: Netflix