Instalki.pl » Aktualności » Software » Mobilny Gmail doczekał się świetnej funkcji, która pozwoli zaoszczędzić Ci czas
Piątek, 01 Maj 2020 19:06, Wpisany przez Piotr Malinowski
gmail-android-podsumowanie-3
Wielu z pewnością ją doceni.

Gmail w swojej przeglądarkowej odsłonie oferuje świetną funkcjonalność. Mowa tu o specjalnych panelach zawierających informacje o np. szczegółach lotu czy dokonanym zakupie. Zazwyczaj widoczne są one w górnej części otrzymanej wiadomości. Okazuje się, że podobna sekcja pojawi się w mobilnej wersji klienta pocztowego.

Jak informują redaktorzy portalu 9to5google, testowana od lutego nowość w końcu zaczyna być wdrażana po stronie serwera. Na czym dokładnie polega? Łatwo to wyjaśnić na przykładzie wiadomości zawierającej potwierdzenie lotu. Gmail wykrywa najistotniejsze informacje odnośnie podróży i gromadzi je w specjalnym panelu nad tematem maila.

W wersji mobilnej funkcja prezentuje się następująco:

gmail-android-podsumowanie-1Źródło: 9to5google

Takie usprawnienie może okazać się niezwykle przydatne w stresowych momentach, kiedy bardzo się nam spieszy i z głowy uciekła nam np. godzina lotu. Wystarczy otworzyć Gmaila i rzucić okiem na potwierdzenie rezerwacji. Oczywiście można te wszystkie dane wcześniej sobie gdzieś spisać, lecz oczywiście nie każdy ma to w zwyczaju.

Podobne informacje pojawiać się będą chociażby w momencie dokonywania transakcji cyfrowej, jak i fizycznej. We wiadomości znajdą się dane o kwocie, sprzedawcy oraz przedmiocie sprzedaży. 

gmail-android-podsumowanie-2Źródło: 9to5google

Jeśli nie widzisz u siebie tej funkcjonalności, to spokojnie. Może minąć kilka tygodni zanim ujrzysz ją w mobilnej aplikacji Gmail.

Źródło: 9to5google
Zdjęcie otwierające: Google