Instalki.pl » Aktualności » Software » Sklep Play - aplikacje ze wstępną rejestracją zainstalują się automatycznie po premierze
Piątek, 01 Maj 2020 18:31, Wpisany przez Piotr Malinowski
sklep-play-wstepna-rejestracja-instalacja-2
To znaczne ułatwienie!

Można by powiedzieć – „jeśli naprawdę zależy Ci na jakiejś aplikacji, to nie przegapisz jej premiery”. Jest w tym zdaniu sporo racji i trudno znaleźć jakiekolwiek argumenty, które mu przeczą. Mimo to, uważam że wprowadzona właśnie w Sklepie Play nowość pomoże wielu zapominalskim. O czym dokładnie mowa?

Jak informują redaktorzy portalu Android Police, Google wdrożył po stronie serwera dosyć wyjątkową aktualizację Sklepu Play. Jeśli jakaś gra lub aplikacja oferuje możliwość wstępnej rejestracji, to przy próbie zapisania się na listę oczekujących, wyskakiwać będzie teraz specjalny komunikat. Pozwoli on użytkownikowi na dokonanie wyboru, czy dana usługa ma zainstalować się automatycznie w momencie swojej premiery.

sklep-play-wstepna-rejestracja-instalacjaŹródło: Android Police 

Do tej pory pojawiało się jedynie powiadomienie informujące, że możemy konkretną aplikację już pobrać. Zapewne niejedna osoba po prostu usuwała notyfikację mówiąc sobie „później to zrobię”. Teraz cały proces odbędzie się – za zgodą konsumenta – automatycznie. Jest to usprawnienie, które z pewnością zostanie docenione przez część użytkowników.

Na razie jednak nie wszyscy mają możliwość ujrzenia nowej funkcji. Jak już wspomniałem, została ona wdrożona dopiero po stronie serwera, więc jedni mogą ją już posiadać, a inni dostrzec dopiero za kilka tygodni. Pozostaje cierpliwie czekać.

Źródło: Android Police
Zdjęcie wprowadzające: Sklep Play