Instalki.pl » Aktualności » Software » NVIDIA prezentuje nowy sterownik Studio, laptopy RTX Studio i pomoce do zdalnej pracy i nauki
Sobota, 18 Kwiecień 2020 09:24, Wpisany przez Maksym Słomski
nvidia
Cała masa nowości.

Firma NVIDIA udostępniła najnowszą wersję sterownika graficznego RTX Studio, dedykowanego profesjonalistom. Przynosi on optymalizacje dla Unreal Engine 4.25, OctaneRender 2020, D5 Render, Substance Designer, Substance Painter i kilku innych popularnych aplikacji.Równolegle ogłoszono, że laptopy RTX Studio sprzedawane przez partnerów NVIDII dostarczane będą z trzymiesięcznym darmowym pakietem Adobe Creative Studio. Promocja obejmuje zarówno nowych, jak i aktualnych użytkowników aplikacji Adobe. Nakłada się ona na prezentację trzech nowych laptopów RTX Studio od HP - modeli ZBook Studio, ZBook Create i ENVY 15 z ekranami 4K OLED.

Przy okazji NVIDIA informuje o działaniach czołowych producentów oprogramowania użytkowego, mających pomóc użytkownikom w trudach pracy zdalnej. Darmowe oprogramowanie, narzędzia i kursy online to tylko niektóre z oferowanych materiałów:

Adobe oferuje mnóstwo narzędzi i usług, które wspierają pracę zdalną, w tym specjalne programy mające zapewnić ciągły dostęp do produktów firmy. Rozszerzono m.in. możliwość wykorzystania aplikacji Adobe Projekty Zespołu w oprogramowaniu Premiere Pro i After Effects o użytkowników posiadających indywidualne licencje usługi Creative Cloud. Skorzystać z oferty mogą użytkownicy najnowszych edycji Premiere Pro i After Effects.

  • Adobe udostępniło również uczniom i studentom do 31 maja bezpłatny dostęp do usługi Creative Cloud.
  • Autodesk oferuje bezpłatny i rozszerzony dostęp do produktów do współpracy w chmurze.
  • Blender zapewnia codzienne darmowe treści w postaci transmisji na żywo oraz samouczków.
  • Chaos Group oferuje porady jak pracować zdalnie, obniża ceny usługi Chaos Cloud i zapewnia wsparcie dla klientów z sektora oświatowego nie mogących wykonywać swoich obowiązków z powodu zamknięcia uczelni.
  • Epic Games udostępnia użyteczne materiały w tym bezpłatne i dydaktyczne webinaria oraz wyselekcjonowane bezpłatne treści z Unreal Marketplace. Studenci mogą wziąć udział w wyzwaniu Unreal Fast Track oraz skorzystać z bezpłatnych kursów. W każdy czwartek o godzinie 20:00 na kanale Twitch przeprowadzane są transmisje w ramach Inside Unreal, umożliwiające wymianę doświadczeń przez społeczność korzystającą z rozwiązań firmy.
  • OBS podzielił się pięcioma poradami, mającymi pomóc nowym streamerom rozpocząć pracę z domu.
  • Unity wspiera kampanię #PlayApartTogether ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia, której celem jest poszerzanie wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z pandemią oraz zachęcanie ludzi do pozostania w domach i granie oraz tworzenie gier. Firma oferuje trzy miesiące bezpłatnych zajęć w ramach Unity Learn Premium oraz dostęp do zdalnych lekcji Create with Code.Źródło: NVIDIA