Instalki.pl » Aktualności » Software » TikTok z nowością, dzięki której łatwiej wesprzesz cele charytatywne
Wtorek, 28 Kwiecień 2020 15:53, Wpisany przez Piotr Malinowski
tiktoknaklejka 1
Drobne usprawnienie mające nieść pomoc.

W dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, użytkownicy decydują się na częstszą organizację przeróżnych akcji charytatywnych. Obecnie najgłośniej promowane są te mające na celu wsparcie osób znajdujących się na pierwszej linii frontu – lekarzy i personelu medycznego. Możliwość przelania pieniędzy na słuszny cel powinna być więc dzisiaj łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Świetnie rozumie to firma ByteDance, która postanowiła dodać do aplikacji TikTok z pozoru drobne usprawnienie. Mowa o specjalnych naklejkach mogących zostać umieszczonych na materiałach wideo. Użytkownik jest w stanie obecnie wybrać jedną spomiędzy kilkunastu organizacji charytatywnych.

tiktok naklejka cel 1Źródło: TikTok

Na ten moment nowość dostępna jest wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec oraz Włoszech. Influencer może umieścić na opublikowanym filmie specjalny przycisk – osoba, która w niego kliknie, zostanie przeniesiona na specjalną stronę internetową, gdzie będzie musiała podać kwotę jaką chce przelać oraz numer karty kredytowej.

Tego typu funkcja nie jest żadną nowością. Od pewnego czasu oferują ją także Facebook czy Instagram. Tak czy inaczej, twórcy TikToka przewidują, że dzięki tej funkcjonalności do 27 maja zostanie przekazane pierwsze 10 milionów na cele dobroczynne.

Nie wiadomo kiedy naklejka pojawi się na polskim TikToku – na razie obecna jest w krajach najbardziej dotkniętych pandemią. Opcja dodania przycisku nie zostanie jednak usunięta po opanowaniu sytuacji na świecie.

Źródło: TikTok