Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja majowa naprawia jeden z bardziej irytujących błędów Windowsa 10
Poniedziałek, 27 Kwiecień 2020 14:21, Wpisany przez Maksym Słomski
wysokie zuzycie dysku windows 10
Nareszcie.

Błąd związany ze zbyt dużym wykorzystaniem procesora przez system Windows 10, który wpływa negatywnie na pracę dysków HDD i SSD, towarzyszy użytkownikom OSu Microsoftu już od dłuższego czasu. Pomimo wielu różnych aktualizacji mających zażegnać problem, ten wciąż irytował osoby korzystające z popularnego oprogramowania. Gigant z Redmond w końcu znalazł rozwiązanie usterki, o czym donoszą użytkownicy Windowsa 10 w wersji 2004, czyli kompilacji dostępnej dla członków programu Windows Insider.

Swoimi obserwacjami na temat poprawy sytuacji z wysokim zużyciem dysku w Windows 10 podzielił się w dedykowanym zagadnieniu wątku na Reddicie użytkownik serwisu o nicku PhilipYip. Opublikował on dwa zrzuty ekranu prezentujące pracę tego samego komputera, w tych samych warunkach, na dwóch różnych wersjach systemu.

"Firma Microsoft dokonała istotnych zmian w funkcji wyszukiwania w Windows 10 w zakresie sposobu indeksowania plików. Zrzuty ekranu pochodzą ze starego Della OptiPlex 7010 z 4 GB pamięci RAM i dyskiem twardym HDD o pojemności 250 GB (3,5 cala 7200 obr./min.), w trakcie oglądania filmu na YouTube. Na zrzucie z wersji 1909 widać throttling zużycia dysku - na 2004 nie da się go zaobserwować", komentuje internauta.

reddit zuzycie procesora windows 10
Porównanie zużycia procesora w Windowsie 10 1909 i 2004. | Źródło: PhilipYip @Reddit

Windows 10 2004 dostępny jest obecnie dla członków programu Windows Insider z kręgu Release Preview. Aktualizacja będzie udostępniana w oficjalnym kanale już w maju bieżącego roku. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek kłopoty z jej instalacją, skorzystajcie koniecznie z programu Media Creation Tool, który stanowi solucję dla większości tego rodzaju problemów.

Źródło: Reddit