Jak zastrzec numer telefonu przed połączeniem, jednorazowo?

Maksym SłomskiSkomentuj
Jak zastrzec numer telefonu przed połączeniem, jednorazowo?
Zastrzeganie numeru telefonu. Nikt nie lubi odbierać połączeń od numerów zastrzeżonych. Wielu Polaków najzwyczajniej w świecie je odrzuca lub ignoruje. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, w których to my chcemy, aby nasz numer był niewidoczny dla dzwoniącego. Zastrzeżenie numeru telefonu jest bardzo proste i wcale nie trzeba w tym celu kontaktować się z operatorem.

Jak zastrzec numer telefonu w Orange, Play, T-Mobile i Plusie?

Jednorazowe zastrzeżenie numeru telefonu jest niezwykle proste i bezpłatne. Wystarczy przed numerem telefonu osoby, do której dzwonicie wpisać kod #31#. Przykład:

  • 601601601 – numer zaprezentuje się
  • #31#601601601 – odbiorca połączenia nie zobaczy numeru, z którego dzwonicie.

Jednorazowe ukrycie numeru sprawi, że na ekranie odbiorcy połączenia wyświetli się tekst „numer prywatny” lub „numer zastrzeżony” – nawet jeśli dana osoba ma Wasz numer w swojej książce kontaktów. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

Zastrzeżenie numeru telefonu poprzez CLIR na stałe

Alternatywą dla funkcji działającej wyłącznie dla danego połączenia jest usługa CLIR, którą aktywować można na infolinii danego operatora lub w aplikacji mobilnej. CLIR (Calling Line Identification Restriction) sprawia, że wszystkie wasze połączenia wyświetlały się będą jako wykonywane z numeru zastrzeżonego lub prywatnego.

Po aktywowaniu CLIR możecie jednorazowo wyświetlić swój numer odbiorcy połączenia. Wystarczy przed numerem telefonu wpisać kod *31#. Przykład:

  • 601601601 – numer nie zaprezentuje się przy aktywnej usłudze CLIR
  • *31#601601601 – numer wyświetli się pomimo aktywnej usługi CLIR

Sami widzicie, że jednorazowe zastrzeganie numeru telefonu jest niezwykle proste. Nie zachęcamy jednak do robienia innym głupich dowcipów wykraczających poza ramy prawne. Operatorzy bez problemu są w stanie zidentyfikować osoby korzystające z numerów zastrzeżonych.

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.