Instalki.pl » Aktualności » Software » GOG Galaxy 2.0 już niedługo wyjdzie z fazy beta testów
Piątek, 24 Kwiecień 2020 12:14, Wpisany przez Piotr Malinowski
gog 2 premira
Czas oczekiwania dobiega końca.


Otwarta beta usługi GOG Galaxy 2.0 trwa już od paru miesięcy. Wszystko jednak wskazuje na to, że klient w nowej wersji zadebiutuje publicznie już w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Czego możemy się po nim spodziewać? Przede wszystkim małej rewolucji.

Spółka GOG podeszła do tematu bowiem od nieco innej strony niż wszyscy. Zamiast tworzyć monopol na ekskluzywne produkcje, postawiła na wolność i swobodę wyboru. Od początku swojego istnienia sklep oferuje przecież gry bez zabezpieczenia DRM, do których uruchomienia niepotrzebna jest zainstalowana usługa

Teraz postanowiono pójść o krok dalej. Już we wrześniu zeszłego roku Maksym informował Was o swoich przemyśleniach związanych z GOG Galaxy 2.0, więc nie będę Was jeszcze raz zanudzał szczegółowym opisem aplikacji. Warto jednak ponownie zwrócić uwagę na jej najważniejsze aspekty.

gog 2 premiera 2Źródło: GOG

Kluczową opcją jest rzecz jasna możliwość zarządzania grami ze wszystkich platform z poziomu jednego programu. Nie trzeba uruchamiać pięciu launcherów, by przejrzeć posiadane produkcje – wystarczy włączyć GOG Galaxy 2.0, połączyć konta i tyle.

Wszystko to zostało okraszone nowoczesnym interfejsem, gdzie dostęp do każdej funkcji jest intuicyjny. Do tego dochodzi opcja personalizacji wyglądu biblioteki gier oraz śledzenia statystyk (osiągnięcia, czas zabawy na różnych platformach).

GOG Galaxy 2.0 stawia również na bezpieczeństwo użytkowników. Deweloperzy twierdzą, że dane z komputera nie są śledzone, a dane osobowe przekazywane. Dodatkowo za pomocą jednego kliknięcia można pozbyć się informacji o swoim koncie z serwerów usługi.

Na razie trwa otwarta beta GOG Galaxy 2.0, w której możecie wziąć udział poprzez pobranie launchera. Za kilka tygodni aplikacja otrzyma publiczną aktualizację do nowej wersji.

Źródło: GOG