Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa Opera 68 ma wbudowanego Instagrama. Co na to miłośnicy przeglądarki?
Środa, 22 Kwiecień 2020 12:47, Wpisany przez Maksym Słomski
Opera 68 instagram
Opera 68 już jest.

Przeglądarka internetowa Opera 68 właśnie zadebiutowała w sieci i może wzbudzić kolosalne i niestety negatywne emocje wśród jej miłośników. Deweloperzy popularnej aplikacji postanowili bowiem w najnowszej odsłonie swojego programu zintegrować popularny serwis Instagram.

Opera 68 z Instagramem to narzędzie powstające w dużej mierze we Wrocławiu. Osoby odpowiedzialne za komunikację z mediami informują, że w dniach społecznej izolacji wzrasta popularność wbudowanych w przeglądarkę Opera komunikatorów. W ciągu minionych 2,5 miesięcy popularność WhatsAppa wzrosła wśród użytkowników Opery o 107%, a Facebook Messengera aż o 130%. Stąd właśnie decyzja o zintegrowaniu z Operą wszystkich funkcji webowego Instagrama. Użytkownicy Opery zyskają dostęp do głównego kanału, funkcji eksploruj, oglądania instastories czy wysyłania bezpośrednich wiadomości."Użytkownicy cenią sobie wolność wyboru, liczy się dla nich dostęp do dowolnej platformy społecznościowej z każdego urządzenia. Dlatego postawiliśmy na integrację Instagrama z naszą przeglądarką. Chcemy zapewnić naszym użytkownikom wygodę korzystania z dużego ekranu oraz klawiatury w celu pisania komentarzy, czy korzystania z komunikatora w aplikacji. W obecnych czasach stały i ułatwiony kontakt naszych użytkowników z ich rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi jest głównym motywem naszego działania" – powiedział Maciej Kocemba, Product Director w Operze.

Opera Instagram 1
Instagram w Operze 68 będzie miał zapewne wielu przeciwników. | Źródło: Opera

Opera 68 to także ulepszone przydatne "konteksty", obecne już w Operze 67 zwanej Operą R2020. Narzędzie do pozwala organizować zakładki zgodnie z kontekstami związanymi z rozrywką i pracą. Każdy użytkownik może dodać maksymalnie 5 kontekstów, określić ich nazwy i oznaczyć indywidualnymi ikonami. W obrębie każdego z nich treści można układać tematycznie - wszystko widniało będzie w osobnych grupach, w jednym oknie przeglądarki.

Konteksty w przeglądarce Opera. | Źródło: Instalki.pl

Opera podała przy okazji, że z przeglądarki internetowej Opera w marcu korzystało 73 miliony internautów.

Najnowszą wersję przeglądarki internetowej Opera pobierzecie zawsze tuż po jej premierze z naszej bazy z plikami. Opera 68 jest już oczywiście w niej dostępna.