Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdjęcia Google pozwolą na usunięcie dźwięku z materiałów wideo
Wtorek, 21 Kwiecień 2020 15:29, Wpisany przez Piotr Malinowski
zdjecia google wyciszanie filmow 1
Przydatna funkcjonalność.

Zdjęcia Google to jedna z najpopularniejszych usług pozwalających na przechowywanie multimedialnych plików w chmurze. Część użytkowników zapewne zdaje sobie sprawę, że aplikacja posiada kilka innych funkcjonalności, które umożliwiają np. szybką edycję wybranych zdjęć czy filmów.

Tak się składa, iż aplikacja już niedługo wzbogaci się o dosyć przydatną nowość. Mowa oczywiście o opcji usunięcia ścieżki audio z materiałów wideo. Do tej pory istniała jedynie możliwość obracania filmu, przycinania początku i końca oraz wycinania pojedynczych klatek. Google najwidoczniej chce nieco rozwinąć wbudowany edytor.Jak informuje Jane Manchun Wong, Zdjęcia Google zyskają specjalny przycisk pozwalający za pomocą jednego kliknięcia zniwelować dźwięk w przechowywanym filmie. Ta funkcjonalność może przydać się np. w momencie, gdy zechcemy pozbyć się chociażby niepotrzebnego szumu w nagraniu.

Nie wiadomo jednak kiedy nowość zagości u wszystkich użytkowników. Wygląda na to, że trwają na razie testy tegoż usprawnienia. Do czasu jego debiutu minąć może więc kilka tygodni lub miesięcy. Należy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Twitter