Instalki.pl » Aktualności » Software » Przenoszenie aplikacji i danych na nowy smartfon Huawei jest prostsze niż myślałem
Poniedziałek, 20 Kwiecień 2020 14:33, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Clone Phone P40 5
Aplikacja Phone Clone w akcji.

Wymieniasz smartfon na nowy, ale boisz się utraty dostępu do ulubionych aplikacji i cennych danych? Nic dziwnego, w telefonie przechowujemy cenne pliki, a poszczególne apki dają wygodny dostęp do wielu usług. Na szczęście przesiadka na nowy sprzęt może odbyć się niemal “bezboleśnie”. Wszystko dzięki aplikacji Huawei Phone Clone.

Co ważne, rozwiązanie Huawei kompatybilne jest zarówno z Androidem, jak i iOS więc dane można sklonować niezależnie od marki telefonu. Aby zacząć, wystarczy pobrać aplikację Phone Clone z odpowiedniego sklepu - Google Play w przypadku Androida i App Store jeżeli chcesz przenieść dane z iPhone’a.

Wygodnie i za darmo


Po pobraniu dedykowanej aplikacji na stary smartfon można przejść od razu do konfiguracji nowego urządzenia. I tutaj kolejne pozytywne zaskoczenie - do przesłania danych nie trzeba podłączać urządzeń do sieci Wi-Fi, ani korzystać z transmisji danych!

Aplikacja sama tworzy bezpieczną i szyfrowaną sieć Wi-Fi, która używana jest wyłącznie w czasie transferu plików.

2020-04-17 141730
Wybór sposobu importu danych na nowym smartfonie Huawei

Jak rozpocząć przenoszenie danych? Uruchom aplikację Phone Clone na starym telefonie, a następnie podczas konfiguracji nowego urządzenia Huawei wybierz rodzaj urządzenia (w moim przypadku jest to Android). W starym telefonie uruchomi się czytnik kodów QR, a na nowym urządzeniu pojawi się specjalny kod, dzięki któremu połączysz urządzenia.

Warto zauważyć, że użytkownik otrzymuje pełną swobodę i może wskazać, jakie dane mają być przeniesione. Możemy sklonować kontakty, historię połączeń, wiadomości SMS (niezwykle przydatne!), kalendarz, zdjęcia i oczywiście aplikacje.

Clone Phone P40 1
Połączenie ze starym smartfonem

Jestem pozytywnie zaskoczony jak szybko i sprawnie przebiega transfer danych do nowego telefonu. Blisko 5 GB przeniosłem dosłownie w kilka minut. Odtwarzanie takiej ilości danych z backupu w chmurze z pewnością zajęłoby więcej czasu, a dodatkowo musiałbym skorzystać z transferu danych.

Clone Phone P40 4
Odbieranie danych

Bezbolesna migracja


W dosłownie kilka minut przeniosłem kilkadziesiąt aplikacji, kontakty, historię połączeń, itd. Oznacza to, że od razu mogę zacząć korzystać z nowego telefonu, bez czasochłonnego instalowania ulubionych apek.

Z pewnością zapytacie, które aplikacje działają, skoro nowe smartfony Huawei nie wspierają usług Google? Oczywiście trudno wymienić wszystkie, ale bez problemu zalogowałem się na Facebooka, Instagrama, Twittera, uruchomiłem AliExpress, Booking, Spotify, Stocard, Todoist, Outlooka, a nawet aplikację bankową Alior Bank.

Clone Phone P40 10
Gotowe! Aplikacje zostały przeniesione

Warto też wspomnieć, że w dedykowanym sklepie Huawei AppGallery wybór apek jest coraz większy, a poszukiwacze aplikacji mogą też skorzystać z nowego narzędzia MoreApps, o którym pisałem kilka dni temu.

Aparat? Tej aplikacji przenosić nie trzeba


Znakiem rozpoznawczym smartfonów Huawei od kilku lat są świetne możliwości fotograficzne. Tutaj oczywiście nie ma konieczności kopiowania aplikacji ze starego telefonu, ta fabrycznie zainstalowana będzie najlepszym wyborem.

W ostatnich tygodniach testowałem najnowszy, flagowy P40 Pro i muszę przyznać, że jakość zdjęć po prostu mnie urzekła. Producent ciągle trzyma najwyższy poziom i wzbogaca możliwości fotograficzne od czasu zaprezentowania przełomowej serii P20.

Clone Phone P40 7
Aparat w Huawei P40 Pro

Aplikacja odpowiedzialna za obsługę aparatów w serii P40 jest jak zwykle przemyślana i daje wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji. Tryby można przełączać wygodnym gestem przesunięcia w prawo lub lewo. Z kolei, dostęp do poszczególnych obiektywów i zoomu uzyskamy korzystając ze specjalnego paska znajdującego się na ekranie.

Clone Phone P40 8

Do dyspozycji otrzymujemy kolejno: 40 MP aparat z ultraszerokokątnym obiektywem filmowym (matryca 1/1.54 cala), główny aparat 50 MP (matryca Ultra Vision 1/1.28 cala) wspierający autofokus z detekcją fazy Octa PD, 12 MP aparat z teleobiektywem i oczywiście zaawansowany zoom (optyczny 5x, hybrydowy 10x, maksymalny 50x). Specyfikację dopełnia aparat 3D do pomiaru głębi.

Możliwości fotograficzne takiego zestawu są naprawdę imponujące. Niespotykanie duża matryca 1/1.28 cala z dużymi pikselami 2.44 μm w połączeniu z układem filtrów koloru RYYB zapewnia wysoki zakres tonalny i bardzo niski poziom szumów, również w zdjęciach nocnych, z których słyną flagowce Huawei.

Oto kilka przykładów jak fantastyczne zdjęcia można wykonać za pomocą Huawei P40 Pro i jak przydatny może być zoom.

2020-04-17 143557
Obiektyw ultraszerokokątny / Zoom hybrydowy 10x

2020-04-17 143824 1
Obiektyw ultraszerokokątny

2020-04-17 143836 1
Zoom hybrydowy 10x

2020-04-17 144015 1
Tryb księżyc / Obiektyw podstawowy (tryb automatyczny)

2020-04-17 144156 1
Tryb nocny

Jak widać, P40 Pro oferuje kompletny i wszechstronny zestaw obiektywów, które sprawdzą się w każdych warunkach. Dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano też tryb profesjonalny z możliwością dostosowania najważniejszych parametrów ujęcia.

Przedni aparat 32 MP z autofokusem i czujnikiem głębi na podczerwień zapewnia wyraziste zdjęcia selfie z naturalnym efektem bokeh. Nie bez znaczenia jest również inteligentna optymalizacja oświetlenia, odcieni skóry i faktury detali.

Huawei kolejny raz udowadnia, że wyznacza trendy i oferuje najwyższy poziom mobilnej fotografii. Flagowe smartfony z serii P40 z pewnością nie rozczarują nikogo, kto szuka wszechstronnego sprzętu do zdjęć w każdych warunkach.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Huawei