Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook - tą nową reakcją wyrazisz troskę o wszystkich ludzi w czasach pandemii
Piątek, 17 Kwiecień 2020 17:34, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook nowe reakcj 1
Urocza funkcja.

O planach Facebooka odnośnie wprowadzenia nowej reakcji już raz Was informowaliśmy. Dotychczasowa ikona czerwonego serca miała zostać zastąpiona symbolem walki z COVID-19 (przewodem od stetoskopu ułożonego w kształt serduszka). Społecznościowy gigant postanowił podejść jednak do tematu nieco bardziej uniwersalnie.

Ogłoszone zostały właśnie dwie nowe reakcje – jedna przeznaczona na Facebooka, a druga na Messengera. W przypadku tej pierwszej platformy mamy do czynienia z okrągłą postacią czule obejmującą serce. Ma ona wyrażać troskę o wszystkich ludzi cierpiących w czasach pandemii. Nie wiem jak Wam, ale mi nowa animacja bardzo się podoba - jest niezwykle urocza.Reakcja zostanie włączona do grona tych już istniejących. Nie wiadomo jednak czy zostanie z nami na dłużej, czy też zniknie po pandemii koronawirusa. To zapewne zależy od jej popularności wśród społeczności. Nieco inna sprawa ma się z ikoną przeznaczoną dla Messengera. Tej na pierwszy rzut oka nie będzie widać.

W celu aktywowania fioletowego serduszka (którym możemy reagować na wiadomości znajomych) należy przytrzymać dotychczasową reakcję serca. Ten krok wydaje się całkiem logiczny – dodanie nowej reakcji na Messengerze mogłoby wprowadzić zbyt wiele chaosu na mniejszych ekranach.

Te drobne funkcjonalności są powoli wdrażane u wszystkich użytkowników Facebooka i Messengera. Powinny się pojawić w przeciągu najbliższych kilku dni.

Źródło: Facebook