Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Meet to alternatywa dla Zoom. Właśnie ją zaktualizowano
Piątek, 17 Kwiecień 2020 10:02, Wpisany przez Maksym Słomski
google meet aktualizacja pobierz
Narzędzie lepsze od Zoom?

Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy jeden z prawdziwych powodów decyzji Google o zakazaniu pracownikom tej firmy korzystania z aplikacji Zoom. Gigant z Mountain View w ekspresowym tempie aktualizuje swoje niezbyt dynamicznie rozwijane wcześniej komunikatory, by sprostać popytowi na aplikacje tego typu, wynikającemu z gwałtownego wzrostu liczby osób pracujących i uczących się zdalnie. Istotnych poprawek doczekało się narzędzie Google Meet, znane wcześniej pod nazwą Hangouts Meet, które ma rywalizować z popularnym Zoomem.

Google udostępniło zaktualizowaną wersję narzędzia Meet, które otrzymało interfejs towarzyszący wideorozmową niemal identyczny do tego, jaki widnieje na Zoomie. Nowy layout pozwala wyświetlić do 16 rozmówców na raz, w widoku siatki. To nie jedyna nowość.

Wiceprezes Google, Javier Soltero, w swojej rozmowie z Reutersem zachwalał także bezpośrednią integrację narzędzia z pocztą Gmail. Użytkownicy kont biznesowych oraz przeznaczonych dla szkół i uczelni mają zyskać na możliwości odbierania rozmów na Meet z poziomu skrzynki pocztowej.

Soltero zapowiedział, że kolejne zmiany w Meet zagoszczą jeszcze w tym miesiącu. Wśród nich warto wymienić poprawę jakości wideo w kiepskim oświetleniu, a także lepsze usuwanie hałasu tła, takiego jak na przykład praca klawiatury mechanicznej.

google meet aktualizacja
Google Meet w wersji desktopowej. | Źródło: Instalki.pl

Wiceprezes Google nie podał konkretnych liczb w odniesieniu do pytania o przyrost nowych użytkowników, ale powiedział, że z dnia na dzień obserwowany był szczytowy wzrost prowadzonych rozmów nawet o 60%. Google podawało w zeszłym tygodniu, że Meet ma już ponad 100 milionów użytkowników z samego tylko sektora edukacji, z ponad 150 krajów na świecie.

Nie ulega wątpliwości, że internetowy gigant chce poprzez swoje działania zaskarbić sobie zaufanie milionów osób z całego świata, na fali krytyki konkurencyjnych rozwiązań - zwłaszcza krytykowanego za kwestie związane z bezpieczeństwem Zooma. Czas pokaże, czy uda się to zrobić.

Przypominam, że Meet to aplikacja dostępna wyłącznie dla uczniów i studentów wybranych szkół i uczelni, a także sektora biznesowego i rządowego. Alternatywą dla wszystkich pozostałych konsumentów jest aplikacja Hangouts. Soltero przyznał w rozmowie z Reutersem, że "Hangouts brakuje odpowiednich narzędzi ochrony bezpieczeństwa i kontroli prowadzonych rozmów, które są dostępne w Meet".

Aplikację Google Meet na Androida pobrać można za pośrednictwem naszej bazy aplikacji.


Źródło: Reuters