Instalki.pl » Aktualności » Software » Google pomoże Ci zapamiętać słowo kluczowe, dzięki któremu znalazłeś daną stronę
Środa, 15 Kwiecień 2020 17:09, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome karty haslo 2
Przydatne usprawnienie.

Harmonogram aktualizacji przeglądarki Google Chrome uległ zmianie, przez co część funkcji dotrze do użytkowników z opóźnieniem. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na brak przecieków oraz wszelkiej maści doniesień. Wręcz przeciwnie! Jak się okazuje, mobilna odsłona usługi wzbogaci się o dosyć interesujące usprawnienie.

Pewien czas temu sekcja kart zmieniła swój wygląd. Teraz otwarte strony prezentowane są w formie schludnej siatki. Przeprojektowanie tej zakładki umożliwiło dodanie tytułowej funkcji – niewielkiego okna zawierającego słowo kluczowe, dzięki któremu odnaleźliśmy daną witrynę. Sposób działania tej „drobnostki” możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

chrome karty haslo 1Źródło: Android Police

Jeśli więc wpisaliście w Google hasło „Android” i nagle wypadło Wam to z głowy, to nie musicie już cofać się do wyszukiwarki. Wystarczy kliknąć w przycisk „Karty” i odczytać zagubione słowo. Usprawnienie może przydać się także w wielu innych sytuacjach.

Na razie jednak nowość dostępna jest wyłącznie w formie flagi. W celu jej aktywowania należy przejść do chrome: // flags i wyszukać „Tab Grid Layout”. Po ponownym uruchomieniu aplikacji, pigułka z hasłem powinna zacząć się pojawiać na podglądzie kart. Nie wiadomo, kiedy Google zdecyduje się na publiczne wdrożenie funkcjonalności.

Źródło: Android Police