Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook Messenger kolejną aplikacją z chatbotem WHO, który odpowiada na pytania o koronawirusie
Środa, 15 Kwiecień 2020 10:45, Wpisany przez Anna Borzęcka
messenger-chatbot
Warto z nim porozmawiać.

Pandemia koronawirusa to obecnie niewątpliwie temat numer w Internecie. Natłok informacji na jego temat jest naprawdę ogromny. Czasem trudno stwierdzić, które z tych informacji które są prawdziwe, a które nie. Na szczęście, przeróżne światowe organizacje starają się walczyć z wszelkiego rodzaju fake newsami związanymi z obecnym kryzysem. Jedną z nich jest WHO.

W marcu w aplikacji Whatsapp pojawił się chatbot Światowej Organizacji Zdrowia – chatbot stanowiący źródło rzetelnych informacji o SARS-CoV-2. Teraz ten sam chatbot zadebiutował na Facebooku. Można porozmawiać z nim za pośrednictwem Messengera, zarówno poprzez jego aplikację, jak i w przeglądarce internetowej.

Aby skorzystać z chatbota wystarczy przejść na stronę WHO na Facebooku i tam kliknąć w pasek z napisem Wyślij wiadomość, co spowoduje otwarcie okienka konwersacji. Otworzyć je można też za pomocą tego linku. W okienku należy wybrać opcję Rozpocznij – wówczas otrzymamy następującą odpowiedź:

who-chatbot-facebook

Jak widać, póki co chatbot obsługuje tylko cztery języki, w tym angielski, a wsparcie dla kolejnych ma pojawić się w przyszłości. Aby rozmawiać z chatbotem po angielsku, należy wysłać mu wiadomość o treści 2. Wtedy naszym oczom ukaże się taka oto treść:

who-chatbot-facebook-2

Z powyższej wiadomości możemy wyczytać, że wystarczy wysłać chatbotowi jedną z cyfr od 1 do 9, aby otrzymać najważniejsze informacje na kilka kwestii związanych z pandemią koronawirusa. Dzięki chatbotowi dowiecie się na przykład, ile osób na świecie zachorowało na COVID-19 i z powodu tej choroby zmarło, jak chronić się przed zarażeniem, jakie są najpopularniejsze mity na temat koronawirusa, i nie tylko.

Oczywiście, prowadzenie konwersacji z chatbotem jest darmowe, tak jak to było w przypadku jego whatsappowej wersji. Zatem, zdecydowanie warto z niego korzystać. W końcu, chyba trudno o lepsze źródło informacji na temat trwającej pandemii.

Pamiętajcie, że aplikację Facebook Messenger możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Facebook