Instalki.pl » Aktualności » Software » IGTV z ogromną aktualizacją. Instagram nadal wierzy w aplikację?
Wtorek, 14 Kwiecień 2020 14:05, Wpisany przez Piotr Malinowski
igtv koneic 12
Zachęta dla twórców.

Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami Instagrama, to zapewne kojarzycie sekcję IGTV. Umożliwia ona twórcom publikację dłuższych i nieco bardziej złożonych materiałów wideo. Część użytkowników może nie wiedzieć jednak, że IGTV to w zasadzie… oddzielna aplikacja działająca na zasadzie TikToka.

Nie tak dawno deweloperzy zdecydowali się z Instagrama usunąć przycisk przekierowujący do zakładki z materiałami na IGTV. Sądziłem wtedy, że osoby odpowiedzialne za platformę rozpoczynają powoli proces usuwania tejże funkcjonalności. Nic bardziej mylnego! Dedykowana aplikacja została właśnie gruntownie przebudowana tak, by zachęcić do siebie szersze grono twórców, jak i odbiorców.

igtv nowosc 1Źródło: The Verge

Usługa IGTV wzbogaciła się przede wszystkim o zakładkę „Odkrywaj”, gdzie znaleźć można wszystkie opublikowane (oraz te najpopularniejsze) filmy. Przebudowana została także strona główna – obecne są tam teraz profile najaktywniejszych twórców oraz tych przez nas obserwowanych.

Zmiany dotknęły także sekcji IGTV na samym Instagramie. Od teraz dłuższe treści mogą być publikowane w formie Relacji (pierwsze 15 sekund materiału, potem pojawi się zachęta o przejściu do IGTV). Ten krok ma pomóc w spopularyzowaniu niezbyt pasującej do platformy formy filmów.

Społecznościowy gigant widzi najwyraźniej spory potencjał w dłuższych produkcjach. Użytkownicy nie darzyli ich do tej pory sympatią oraz zainteresowaniem, ale być może się to w najbliższym czasie zmieni? Wątpię.

Źródło: The Verge